Sport

Rugby: Porażka na wagę zwycięstwa

Miedziowi Lubin vs Chaos Poznań  Foto: Weronika Biskupska

Na ostatni mecz sezonu Chaos wybrał się do Lubina, gdzie czekali na nas miejscowi Miedziowi. Spotkanie to decydowało o tym, która z drużyn wygra grupę i zajmie X miejsce w ogólnym rozrachunku. Mimo przegranej 24:21, zwycięsko z tego pojedynku wyszli Poznaniacy, wyprzedzając gospodarzy lepszym stosunkiem zdobytych „małych” punktów.

Ale po kolei…

Pierwszy mecz rozgrywany z Miedziowymi w Poznaniu zakończył się wygraną Chaosu 13-10. Dlatego każdy był świadomy, że w rewanżu czeka nas bardzo ciężki bój.

Obie drużyny do meczu przystąpiły bardzo skoncentrowane co przełożyło się na przebieg spotkania. Wynik do przerwy brzmiał 19:16 dla gospodarzy. Miedziowi trzy razy meldowali się na polu przyłożeń Chaosu, natomiast poznaniacy dwukrotnie cieszyli się z przyłożeń, dorzucając do tego celne kopy z karnych.

Obraz gry w drugich 40 minutach nie uległ zmianie. Mecz był bardzo twardy i wyrównany, jednak wszystko toczyło się z szacunkiem dla przeciwnika i w myśl zasad fair play. Każda z drużyn zdobyła po jednym przyłożeniu i sędzia Hubert Bedyński zakończył ten pasjonujący pojedynek z wynikiem 24:21 dla gospodarzy.

Wynik ten pozwolił wygrać Chaosowi grupę rundy play-off i zająć 10 miejsce w tabeli II ligi rugby (na 13 zespołów). Nie jest to oczywiście szczyt naszych możliwości, jednak pokazuje, że zmiany jakie nastąpiły w klubie na przestrzeni roku były właściwe i przynoszą efekty. Dobre treningi pod wodzą trenera Krzysztofa Kuśnierka oraz Pawła Rodziejczaka dały nam impuls do zwycięstw. W minionym sezonie pojawiło się wielu nowych zawodników, którzy zdążyli zadebiutować i zdobyć pierwsze ligowe doświadczenie. Przed nami teraz bardzo ciężki okres przygotowawczy, który musi na wiosnę przynieść jeszcze lepsze efekty.

Punkty Chaos: R. Słomiński 6 (2K), P. Minkin 5(P), W. Bąkowski 5(P), Ł. Stasik 5(P)
Żółta kartka Chaos: Przemysław Przybyła
Skład Chaos: P. Minkin, Ł. Jezierski, M. Witters, D. Woźniak, P. Przybyła, P. Waliszewski, M. Płowens, K. Peda – J. Frąszczak, M. Sawicki, B. Kasiński, Ł. Stasik, H. Liskowiak, W. Bąkowski, R. Słomiński.
Zawodnicy rezerwowi: Z. Nowak, M. Kruszyński, J. Biskupski, J. Koszlajda, Ł. Wiśniewski, D. Gmiter, M. Kaczmarek, J. Jankowski

Użyte w artykule zdjęcia: Weronika Biskupska,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz