BizNews

Rozpoczyna się Polagra

Polagra 2013  Foto: MTP

Dziś rozpoczyna się jedna z większych i najbardziej popularnych imprez targowych w Poznaniu – Polagra-Food, Polagra-Tech, Polagra Gastro, Invest-Hotel, Pakfood i Epla. Swoją ofertę przedstawią firmy z kilkudziesięciu państw.

Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food to już tradycja w branży spożywczej – podkreślają organizatorzy – na wrześniowe spotkania czekają liderzy oraz nowe firmy na rynku, to tutaj prezentowane są nowości produktowe, tutaj podejmowane są decyzje o przyszłej współpracy.

Do udziału w targach zgłosiło się blisko 300 producentów i dystrybutorów żywności. Największa będzie oferta branży mleczarskiej i mięsnej, ale nie zabraknie także wytwórców i dostawców słodyczy i wyrobów cukierniczych, alkoholi, przypraw oraz produktów ekologicznych.

Wśród wystawców tegorocznej Polagry Food  pojawią się również przedstawiciele sektora spożywczego z zagranicy, m. in. z Białorusi, Bułgarii, Danii, Finlandii, Łotwy, Indii, Hiszpanii, Włoch, Turcji i RPA – dodają organizatorzy.

Wśród nowości tegorocznych targów znajdzie się wiele przetworów mlecznych ale również zdrowe przekąski, słodycze, herbaty, produkty gotowe, wyroby mięsne oraz dodatki do dań. Nie zabraknie również ekożywności, która pojawi się na stoiskach wystawców i będzie tematem konferencji Żywność EKO – rynek z trwałym potencjałem czy chwilowa moda?

Targi Polagra-Food odbywać się będą od 21 do czwartku 24 września. Wstępem do nich jest festiwal żywności regionalnej, tradycyjnej i certyfikowanej Smaki Regionów o której pisaliśmy tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz