POZnań

Rodzinne zawody pływackie Fregata Family Cup 2018 w Termach

Zabawa z Fregata Swimming  Foto:

Wystarczy przepłynąć jedną długość basenu, aby zdobyć medal i poczuć atmosferę profesjonalnych zawodów pływackich. W niedzielę 10 czerwca w Termach Maltańskich w Poznaniu kilkaset dzieci i rodziców weźmie udział we Fregata Family Cup. Zapisy na imprezę już trwają.

Fregata Family Cup to największe w Poznaniu rodzinne amatorskie zawody pływackie organizowane przez Szkołę Pływania Fregata Swimming. W 2017 r. przedsięwzięcie to zostało uznane za najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowej w kategorii „sport” w konkursie Urzędu Miasta Poznania „Inicjatory”.
Co roku na początku czerwca w Termach Maltańskich do rywalizacji przystępuje ok. 600 zawodników, a na trybunach zasiada ok. 1,5 tys. kibiców.

Każdy zawodnik otrzymuje pakiet startowy z koszulką i upominkami od sponsorów, pamiątkowy medal, a najlepsi także puchary i nagrody rzeczowe – mówi Norbert Lewandowski, prezes Fregata Swimming.

Celem imprezy jest popularyzacja nauki pływania wśród poznaniaków, zarówno tych młodszych – dzieci, jak i starszych – ich rodziców, a także promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. W zawodach startują zarówno dzieci rozpoczynające swoją przygodę z pływaniem (i to mające zaledwie 4 lata!) jak i już potrafiące pływać. Aby umożliwić start wszystkim dzieciom, także tym które dopiero uczą się pływania, rozgrywane są również konkurencje z tzw. przyborem (np. z motylkami).

Dla wielu maluchów Fregata Family Cup to pierwsza w życiu okazja, aby wystartować w profesjonalnie przygotowanych zawodach sportowych – z obsługą sędziowską, medalami i pucharami wręczanymi na podium. Od takich wydarzeń można rozpocząć wielką przygodę z pływaniem!

Fregata Family Cup to impreza sportowa o charakterze rodzinnym, dlatego – jak co roku – odbędą się również sztafety rodzinne, podczas których startować będą rodzic wraz z dzieckiem.

Każdy uczestnik może płynąć dowolnym stylem pływackim. Dzieci najmłodsze (rocznik 2012 i młodsi) mogą płynąć samodzielnie lub wykorzystać do pomocy przybór pływacki: „motylki”, deskę, „makaron”. Zawodnicy startują wg następujących kategorii wiekowych: rocznik 2012 i młodsi – 25 m stylem dowolnym z przyborem lub bez, rocznik 2011-2010 – 25 m stylem dowolnym, rocznik 2009-2008 – 25 m stylem dowolnym, rocznik 2007-2006 – 50 m stylem dowolnym, rocznik 2005-2000 – 50 m stylem dowolnym, dorośli: rocznik 1999 i starsi – 50 m stylem dowolnym, sztafeta rodzinna – 2 x 25 m stylem dowolnym.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz