POZnań

Latające psy i porady lekarskie dla czworonogów w weekend na Cytadeli

Latajace psy  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

„Latające Psy” to seria imprez, podczas których psy zaprezentują niesamowite, nierzadko akrobatyczne umiejętności. Zabawa z wykorzystaniem plastikowego dysku – frisbee – to element fascynujących konkurencji sportowych i rekreacyjnych – „dogfrisbee”. To dziś jedna z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie. O tytuł mistrza będą walczyć psi zawodnicy z całej Polski i zagranicy. Na Cytadeli w najbliższy weekend będzie można także bezpłatne przebadać swoje czworonogi.

Zawody są świetną formą rekreacji nie tylko dla uczestników, ale i widzów – którymi często są całe rodziny. To świetny sposób na wspólne spędzenie weekendu w plenerze. Efektowne pokazy można będzie obserwować już w najbliższy weekend 12 i 13 maja na Cytadeli. Event w Poznaniu otwiera cykl zawodów – kolejne odbędą się w czerwcu we Wrocławiu, w lipcu w Gdyni, we wrześniu w Warszawie.

Podczas wydarzenia będzie można także skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy weterynarii i ekspertów w zakresie zachowania zwierząt. Porady obejmą m.in. wywiad medyczny, który przeprowadzi lekarz weterynarii z właścicielem psa, a także oględziny zwierzęcia, w ramach których lekarz oceni m.in. jego ogólną kondycję, w tym wagę, stan uzębienia, stan uszu czy skóry. Właściciel będzie miał możliwość zadania lekarzowi weterynarii pytań o zdrowie pupila. W programie przewidziano ponadto praktyczne pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy psom – zostaną przeprowadzone na fantomie psa.

Eksperci będą dostępni przez cały czas trwania zawodów – w sobotę 12 maja w godz. 9.00 – 18.00 oraz w niedzielę 13 maja w godz. 9.30 – 17.00 na stanowisku firmy Bayer.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz