Nowe Miasto POZnań Rataje

Roczek trasy na Franowo

Tramwaj N  Foto: wikipedia.pl

To już rok od otwarcia trasy tramwajowej na Franowo! Z tej okazji Klub Miłośników Pojazdów Szynowych oraz ZTM zapraszają w niedzielę na specjalne kursy tramwajowej linii turystycznej 0

Tramwaj N Foto: wikipedia.plWszystkie kursy „zerówki” skierowane zostaną właśnie na pętlę na Franowie. Tego dnia linię turystyczną obsłużą dwa tramwaje: trójskład z odremontowaną doczepą sanocką oraz historyczny wagon 105N.

Start tradycyjnie z Gajowej, co godzinę od 12.00 do 17.00. Trasa będzie prowadzić przez Dąbrowskiego, Fredry, Święty Marcin, Podgórną, potem bimba dotrze na Kórnicką skąd pojedzie na Franowo, a z Franowa przez rondo Starołęka, rondo Rataje, ulicę Strzelecką, 27 grudnia i Dąbrowskiego wróci na Gajową. Na trasie konduktorzy opowiedzą o odcinku prowadzącym na Franowo, który częściowo przebiega w tunelu.

Uruchomiona w tym dniu doczepa sanocka jest przykładem odnowionego wagonu, który po latach świetności ponownie powrócił do służby mieszkańcom. Poznańskie MPK wraz ze Stowarzyszeniem Klub Miłośników Pojazdów Szynowych planuje uruchomienie kolejnych zabytkowych pojazdów. Do tegorocznego projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego zostały zgłoszone dwa tramwaje z lat 30’tych i 40’tych XX wieku.

Otwarcie nowej trasy tramwajowej na Franowo 11.08.2012 Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Gutowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz