Nowe Miasto POZnań

Amory Wari Afonaya

afonaya  Foto:

afonayaSiedmioletni samiec wari czerwonego o interesującym imieniu Afonya przyjechał w połowie lipca do poznańskiego ZOO, z węgierskiego ogrodu w Veszprѐm. Zamieszkał w dużej wolierze przy Pawilonie Zwierząt Nocnych razem z 17 – letnią samicą Jessy.

Para od razu przypadła sobie do gustu. Nowy partner Jessy jest bardzo kontaktowy, opiekunowie mogą do niego podejść i pogłaskać, podać przysmaki. Ogród Zoologiczny otrzymało zgodę koordynatora gatunku na rozmnażanie tej pary, a więc jeśli wszystko pójdzie, dobrze już wiosną przyszłego roku, będziemy mogli oglądać młode wari.

25 lipca urodziła się natomiast samiczka sitatungi, czyli afrykańskiej antylopy. Jest to pierwsze młode od tej samicy. Mimo, że rodziła pierwszy raz, doskonale spisuje się w roli matki. Warto wspomnieć, że na wybiegu zobaczyć można obecnie cztery młode samczyki i jedną samiczkę tych uroczych antylop.

Poznański colog opuściły natomiast żyrafy, które były u nas jedynie ,,gościnnie” czekając na wyremontowanie żyrafiarni w Płocku. Julia i jej córka Zuri wróciły zatem nad Wisłę. Ich transport odbył się bez żadnych niespodzianek. Julia i Zuri mieszkały w naszym mieście  przez 10 miesięcy.

Zyrafy już w srodku

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz