POZnań Stare Miasto

Remontowe korzyści Strefy Płatnego Parkowania

Rybaki po remoncie  Foto: Tomasz Dworek

Aż 2 mln 696 tys. zł ze Strefy Płatnego Parkowania przeznaczone zostanie na remonty jezdni i chodników na Starym Mieście.  A to tylko cześć wpływów ze strefy obejmującej także Jeżyce i część Łazarza. Staromiejscy radni wskazują na korzyści strefy i wnioskują  o przeprowadzenie kampanii promującej inwestycje finansowane ze środków pochodzących ze SPP.

Dzięki tym środkom możliwe stały się remonty ulic, które wcześniej przez wiele lat nie miały na to szans, ze względu na skalę inwestycji.

Przeprowadzenie kampanii promocyjnej to pokazanie mądrego wydawania publicznych pieniędzy. Mamy nadzieję że działania takie zwiększą akceptację społeczną do wnoszenia tych opłat i być może spowoduje, że mieszkańcy Poznania przychylniej spojrzą na Strefę Płatnego Parkowania – informuje radny Jacek Maleszka, inicjator uchwały.

Działania promocyjne są także ważne w kontekście planowanych przez magistrat zmian w taryfach opłat. Pokazują bowiem, że SPP nie stanowi wyłącznie środka opresyjnego, który ma ograniczać postój w obszarze strefy z deficytem miejsc parkingowych, ale przyczynia się również do poprawy jakości jezdni i chodników.

Największymi Inwestycjami, które dotychczas udało się ukończyć dzięki środkom pochodzącym ze strefy płatnego parkowania jest gruntowna i kompleksowa modernizacja ul. Rybaki i ul. Cichej. O remont obu tych ulic Rada Osiedla starała się ponad 10 lat – podkreśla radny Tomasz Dworek

W tym roku, jeśli uda się dopełnić wszystkich niezbędnych formalności administracyjnych, a także pozytywnie rozstrzygnąć przetargi wyremontowane mają zostać:
• chodnik na ul. Królowej Jadwigi na odcinku od ul. Karmelickiej do ul. Półwiejskiej, wraz z rewaloryzacją zieleni oraz miejscami postojowymi – wskazane do realizacji w 2018 roku;
• ul. Kwiatowa na odcinku od ul. Półwiejskiej do ul. Rybaki – wskazane do realizacji w 2018 roku;
• chodnik po południowej stronie ul. Kwiatowej na odcinku między ul. Rybaki, a ul. Łąkową
• chodniki na ul. Ogrodowej;
• chodnik wraz z miejscami postojowymi na ul. Karmelickiej, po stronie zabudowy mieszkalnej.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz