POZnań

Remont w okolicach Posnanii – przygotujcie się na korki.

Posnania - stan prac marzec 2016  Foto: Maciej Nowaczyk / Posnania

Od soboty 2 lipca, w okresie wakacji, na ul. Jana Pawła II oraz ul. abpa. Baraniaka zmieniona zostanie organizacja ruchu samochodowego oraz pieszego. Roboty drogowe mają przyspieszyć przebudowę dojazdów do centrum handlowego. Spodziewać można się jeszcze większych korków, które po otwarciu Posnanii staną się zapewne stałym elementem tego fragmentu Poznania.

Korki na Jana Pawła II - nowa organizacja ruchuOd ulicy Kaliskiej do ronda Śródka inwestor wybuduje dodatkowy, trzeci pas ruchu oraz wyremontuje dotychczasowe dwa pasy. Zmiany zajdą również na ul. abpa. Baraniaka, na której zostanie wybudowany dodatkowy pas prawo skrętu w ul. Jana Pawła II. Termin zakończenia całości prac planowany jest na wiosnę 2017 r., z zachowaniem przejezdności już jesienią.

Porozumieliśmy się z Miastem w zakresie organizacji budowy, tak by była ona jak najmniej uciążliwa dla kierowców, stąd w okresie wakacji, kiedy ruch drogowy jest najmniejszy będą wykonywane prace w największym możliwe zakresie. Planujemy by już w październiku, gdy do miasta wrócą jego mieszkańcy z wakacji oraz przyjadą studenci, ruch w tym obszarze odbywał się bez większych zakłóceń – mówi Marcin Stokowiec, dyrektor ds. inwestycji.

W ramach tymczasowej organizacji ruchu zostaną wprowadzone również ograniczenia w ruchu pieszych oraz rowerów, a także nastąpi częściowe ograniczenie ruchu samochodowego na wschodniej jezdni ul. Jana Pawła II do jednej nitki. Dzięki tej inwestycji zostanie upłynniony ruch samochodowy na poznańskich Ratajach oraz wybudowane zostaną nowe ścieżki rowerowe i chodniki.

Komentarz redakcyjny:

Jedno co jest dobre w obecnej działalność Posnanii to public relations. W informacjach czytamy, że będą nowe chodniki i ścieżki rowerowe i że wyremontowany zostanie fragment jezdni. Na dodatek łaskawcy będą prowadzili uciążliwe prace okresie wakacji. Aż chce się krzyknąć – brawo wy! Bo po wakacjach i otwarciu tego molocha cała dwupasmowa ulica Jana Pawła będzie w całości zakorkowana. Już dziś w godzinach szczytu samochody stoją od Rataj do Śródki. Teraz wyobraźmy sobie dodatkowy ruch tysięcy pojazdów dojeżdżających do sklepów i marketów. Co z tego, że na krótkim odcinku jezdnia będzie poszerzona o jeden pas skoro tego potoku samochodów już dziś nie są w stanie „przerobić” skraje ronda. Pozostaje nam tylko podziękować poprzednim władzom Poznania – a szczególnie panu wiceprezydentowi Stępniowi – mamy nadzieję, że osobiście będzie mógł odczuć miastotwórczy charakter tego molocha.

Wypadek na Jana Pawła II

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz