POZnań

Remont chodnika na Wojskowej

Wojskowa - ZDM zapowiada remont chodnika  Foto: ZDM / materiały informacyjne

W najbliższy poniedziałek Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna remont nawierzchni chodnika na kolejnej części ul. Wojskowej. Będzie to kontynuacja prac sprzed roku.

Tym razem nową nawierzchnię zyska odcinek od posesji o numerze 18 do ul. Marcelińskiej (po stronie wschodniej). Środki na remont zostały przekazane przez Radę Osiedla Święty Łazarz. Zakres prac to wymiana starej nawierzchni chodnika na nową oraz krawężników.

Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu w trakcie prac zawężane będą połówkowo jezdnia i chodnik ul. Wojskowej na powyższym odcinku. Ruch pieszych może odbywać się po kładkach. W miarę możliwości zapewniony pozostanie dojazd i dojście do posesji.

W związku z koniecznością czasowego zajęcia miejsc postojowych w rejonie prac ZDM prosi kierowców o wcześniejsze przestawienie pojazdów z miejsc objętych zakazem. Termin zakończenia remontu ustalono na ostatni dzień czerwca. Jednak to nie koniec prac. Jesienią zostaną dosadzone drzewa oraz słupki chroniące pieszych oraz nasadzone rośliny.

Użyte w artykule zdjęcia: ZDM / materiały informacyjne

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz