POZnań

Staruje linia turystyczna nr 200

Najpiekniejszy Ikarus  Foto: materiały prasowe / Krzysztof Dostatni, KMPS

Inauguracja funkcjonowania autobusowej nocnej linii turystycznej nr 200 odbędzie się na przystanku Zeylanda w sobotę o godzinie 21:00

Z przystanku Zeylanda wyruszą na trasę dwa pojazdy – Ikarus 260 oraz Ikarus 280. W sezonie 2019 oprócz tradycyjnych już, nocnych przejażdżek historyczną bimbą, w wybrane dni będą organizowane późnowieczorne kursy dawnymi autobusami. Pierwszy z takich kursów odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 maja.

To kurs szczególny. Jest związany ze zdobyciem przez autobus MPK Poznań pierwszego miejsca w kategorii najpiękniejszego autobusu na ubiegłotygodniowym zjeździe ikarusów w Cottbus – zwracają uwagę członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych dbający o zabytkowy tabor.

Delegacja złożona z przedstawicieli MPK Poznań i KMPS reprezentowała Poznań na 6. Międzynarodowym Zlocie Ikarusów, który miał miejsce w minioną sobotę. Autobus należący do MPK Poznań Sp. z o.o., zabytkowy Ikarus 260.04 nr taborowy 1735 zdobył uznanie publiczności, uzyskując tytuł najpiękniejszego spośród innych zabytkowych autobusów z Czech, Węgier i Niemiec.

Na inauguracyjnym kursie pasażerom będą towarzyszyli przewodnicy miejscy, którzy podczas podróży opowiedzą o historii Poznania.

Start: godz. 21.00, przystanek Zeylanda (przy Starym Zoo na ul. Zwierzynieckiej)

Bilety na przejazd – według taryfy linii turystycznych – można będzie kupić na miejscu, za gotówkę.
W trakcie przejazdu planowana jest przerwa na wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Krzysztof Dostatni, KMPS)

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Krzysztof Dostatni, KMPS

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz