Aglomeracja

Rajd po strażnicach

Drzwi otwarte i Dzień Dziecka w nowym terminalu na Ławicy - Poznań 03.06.2012 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Ilu gzubów marzy, by zostać strażakiem? Będą mieli okazję “przymierzyć” się do tego zawodu podczas akcji Rajd po strażnicach, która odbędzie się już w najbliższy weekend.

Zapraszamy do udziału w tej całodziennej przygodzie wszystkich miłośników straży pożarnej – dużych i małych – gwarantujemy ciekawe spędzenie wolnego czasu i dobrą zabawę – zachęca bryg. Robert Klonowski, jeden z organizatorów Rajdu.

Założeniem akcji jest między innymi otwarcie miejsc na co dzień niedostępnych dla mieszkańców, takich jak na przykład strażackiego centrum dowodzenia, przygotowanie atrakcji edukacyjnych oraz prezentacja sprzętu Państwowej Straży Pożarnej. Akcję organizują strażacy z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Przygotowane z tej okazji atrakcje, w których uczestniczyć mogą całe rodziny, dzieci i młodzież, a także grupy zorganizowane, to okazja by nie tylko spędzić ciekawie czas wolny, ale także wzbogacić wiedzę o bezpieczeństwie i zapobieganiu nieszczęśliwym wypadkom.

Aby wziąć udział w strażackim rajdzie należy wypełnić formularz, który znajdziecie klikając tutaj, pobrać kartę uczestnika rajdu (link znajdziesz poniżej), wystartować w rajdzie według podanego w niej harmonogramu w sobotę 20 maja i… zgłosić się po nagrody

Warunkiem odbioru nagrody jest potwierdzone na karcie uczestnika zwiedzenie co najmniej 3 z 6 strażnic – dodają organizatorzy.

Zapraszamy wraz z poznańskimi strażakami na Rajd po strażnicach w sobotę 20 maja od 10:00 do 16:30.

Rajd po strażnicach – Karta uczestnika

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz