Aglomeracja

Kajakiem po Warcie

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Coraz chętniej spędzamy czas nad Wartą, ale również na samej rzece pływając po niej na przykład kajakiem. Przed nami kolejna okazja do aktywnego spędzenia weekendu uczestnicząc w maratonie i półmaratonie wioślarsko-kajakowym na Warcie.

Uczestnicy Posnania Challenge Maraton będą mieli do pokonania trasę o długości 16 kilometrów między Puszczykowem a Poznaniem, bądź 46 kilometrów płynąc ze Śremu do Poznania.

W ramach wpisowego jest wypożyczenie łodzi, kajaka na miejscu, transport zawodników na start i z mety. Wszystkie szczegóły znajdziecie wypełniając internetowy formularz zgłoszeniowy (link znajdziecie poniżej).

Trzech najlepszych uczestników za przepłynięcie dystansu 46 kilometrów otrzyma nagrody w kategoriach łodzie wioślarskie, kajaki, kanadyjki (odpowiednio 1500, 1000 i 500 zł).

Są również przygotowane pamiątkowe medale dla uczestników oraz ciepły posiłek i napój – zapowiadają organizatorzy – jest też możliwość zalogowania się i dołączenia do rywalizacji w aplikacji endomondo, a także śledzenie rywalizacji na żywo.

Organizatorami Posnania Challenge Maraton są Fundacja Wielkopolski Sport, Przystań Posnania przy współudziale Urzędów Miast – Poznania, Śremu i Puszczykowa.

Maraton i półmaraton wioślarsko-kajakowy na Warcie Posnania Challenge Maraton odbędzie się w sobotę 20 maja. 

Zgłoszenia i pełen regulamin na stronie internetowej do czwartku 18 maja najpóźniej do 17:00 – wystarczy wypełnić formularz, który znajdziecie klikając tutaj.

Pierwsi wyruszą uczestnicy, którzy popłyną na dystansie 46 kilometrów. Start z przystani Śrem Przystań Marina zaplanowany jest na godzinę 10:00.

Później na Warcie pojawią się ci, którzy zdecydują się na pokonanie 16 kilometrów. Wyruszą oni z Puszczykowa o 12:10.

Meta i biuro regat znajdować się będą na Przystani Posnania (ul. Wioślarska 72).

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz