Aglomeracja

Bilet grupowy dla szkół

20 lat Poznańskiego Szybkiego Tramwaju  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Zarząd Transportu Miejskiego szykuje atrakcyjną ofertę dla szkół podstawowych: bilet grupowy. Taki bilet będzie kosztował 50 zł i będzie mogło dzięki niemu podróżować nawet 30 uczniów szkoły podstawowej i dwójka opiekunów.

Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zdecydują o nowej propozycji biletowej Zarządu Transportu Miejskiego. Na razie zajęli się nim radni z Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej. ZTM chce wpisać do taryfy biletowej Bilet Grupowy. Będzie on kosztował 50 zł, obowiązywać będzie przez 10 godzin i jednorazowo maksymalnie będzie mogło dzięki niemu podróżować maksymalnie 30 uczniów plus dwóch opiekunów.

Celem wprowadzenia proponowanego biletu grupowego jest uzupełnienie dotychczasowej oferty dla organizatorów wycieczek. Bilet grupowy 10-godzinny, z którego skorzystać będą mogły wycieczki dzieci ze szkół podstawowych, ułatwi opiekunom wycieczek zorganizowanie przejazdu komunikacją miejską – tłumaczył Piotr Snuszka, dyrektor ZTM.

Kiedy bilety pojawią się w sprzedaży będą dostępne w Punktach Obsługi Klienta ZTM i w biletomatach stacjonarnych. Do tej pory by uzyskać bilet grupowy trzeba było zawrzeć umowę z ZTM przez co nie cieszyły się one wielką popularnością.

Teraz ma się to zmienić, dlatego miasto choć szacuje koszt tego rozwiązania na 200 tys. zł, to liczy, że będzie on dużo mniejszy, bo mocno wzrośnie popularność tego typu biletu, a co za tym idzie: wpływy z ich sprzedaży.

Średnia cena przejazdu na Bilecie Grupowym dla jednego ucznia będzie wynosiła 1,56 zł, a opłacalność zakupu tego bilety będzie już przy podróży 15 uczniów – tłumaczył Maciej Wudarski, zastępca prezydenta.

Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej jednogłośnie zaopiniowali ten projekt pozytywnie. O tym czy taki bilet trafi do portfela ZTM zadecydują radni Rady Miasta.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz