Puszczykowo

Puszczykowo kończy z platikiem

plastikowe kubki  Foto: Sagar Chaudhray

Puszczykowo jest kolejnym miastem, które w trosce o środowisko naturalne rezygnuje z przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych.

Przyjęte przez Burmistrza zasady wykorzystywania m. in. naczyń i sztućców jednorazowych z plastiku to część akcji Puszczykowo bez plastiku. Ograniczenia dotyczyć będą Urzędu Miejskiego a także jednostek organizacyjnych Miasta Puszczykowa. Popularnych jednorazówek nie będzie można także używać podczas wydarzeń organizowanych przez Miasto Puszczykowo.

Wyeliminowane mają być zatem jednorazowe talerze, sztućce, kubki i słomki wykonane z plastiku. Mają być zastąpione przez przedmioty wielokrotnego użycia bądź wykonane z materiałów ulegających biodegradacji.

W podpisanym przez Burmistrza zarządzeniu mowa jest także o konieczności ograniczenia zakupów wody w plastikowych butelkach przy równoczesnej promocji picia wody z kranu.

Także materiały promocyjne Puszczykowa mają być wykonywane z materiałów, które pochodzą z recyklingu, bądź mu podlegają. Urzędnicy mają także zrezygnować z używania plastikowych toreb i reklamówek.

Oprócz wielu zakazów i ograniczeń Puszczykowo planuje również działania edukacyjne dla mieszkańców, które mają zwiększyć świadomość szkodliwości korzystania z plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku.

Użyte w artykule zdjęcia: Sagar Chaudhray

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz