Wilda

Przystanki wiedeńskie i zmiana ruchu

Wilda - przebudowa układu komunikacyjnego - wizualizacje  Foto: ZDM

Prace przy budowie przystanków wiedeńskich i remonty ulic będą powodem zmian organizacji ruchu na ul. Górna Wilda. Zaczną one obowiązywać od czwartku (19.10).

W związku z pracami renowacyjnymi nawierzchni w ulicy Różanej, prowadzonymi przez Zarząd Dróg Miejskich, od 19 do 22 października obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu w rejonie zadania Budowa przystanków wiedeńskich – informuje Krzysztof Kaczanowski ze spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Samochody jadące w tych dniach w kierunku ulicy Królowej Jadwigi i dalej do centrum będą musiały korzystać z proponowanych objazdów. Do wyboru są dwa warianty ominięcia rejonu prac.

Pierwszy z nich prowadzi od skrzyżowania ulic Górna Wilda i Różanej ulicami Żupańskiego, Wierzbięcice, Niedziałkowskiego do skrzyżowania z ulicą Górna Wilda.

Możemy także jechać od skrzyżowania ulic Górna Wilda i Wierzbięcice, dalej ulicami Niedziałkowskiego do skrzyżowania z ulicą Górna Wilda.

Objazd w kierunku południowym zostanie bez zmian, to jest skrzyżowanie ulic Górna Wilda Dolna Wilda, dalej przez ulice Dolna Wilda i Czajczą – dodaje Krzysztof Kaczanowski – jako alternatywę proponujemy przejazd również ulicą Wierzbięcice.

Po zakończeniu prac, co powinno nastąpić 22 października, objazd w kierunku centrum będzie ponownie prowadzony ul. Różaną.

Wizualizacja powyżej prezentuje jeden z planowanych przystanków wiedeńskich na Wildzie oraz proponowane zmiany nawierzchni.

Użyte w artykule zdjęcia: ZDM

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • a dlaczego nie robi się takich przystanków przy Szpitalu Ortopedycznym im prof. Degi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1