Wilda

Górna Wilda już zamknięta dla bomb

Wilda - przebudowa układu komunikacyjnego - wizualizacje  Foto: ZDM

Górna Wilda, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jest od dzisiaj zamknięta dla bimb. Będą one przez mniej więcej 3 tygodnie musiały jeździć objazdami.

Powodem tych komunikacyjnych zmian jest budowa przystanków wiedeńskich. Prace przy ich powstawaniu trwają już od kilku dni, ale teraz rozpoczął się ich kolejny etap.

Prace na Górnej Wildzie rozpoczęły się w miniony poniedziałek, a dzisiaj weszły one w kolejny etap, związany z koniecznością zamknięcia ulicy dla ruchu tramwajowego – informuje poznański Zarząd Transportu Miejskiego.

Zmienia się w tej chwili przystanek Różana. Zamknięcie ul. Górna Wilda dla bimb oznacza przekierowanie tramwajów linii 29 na inną trasę. Od poniedziałku (9.10) jeżdżą one przez ul. Wierzbięcice.

Z Dębca jechać będą ulicami 28 Czerwca 1956 r., Wierzbięcice, Królowej Jadwigi, Strzelecką do placu Wiosny Ludów.

Przypomnijmy, że konstrukcja przystanków wiedeńskich polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika w celu ułatwienia pasażerom wsiadania i wysiadania z pojazdów oraz w celu poprawy bezpieczeństwa – dodaje ZTM – do tej pory przystanki wiedeńskie powstały już na ul. Gwarnej oraz Strzeleckiej.

W najbliższych latach ulice i torowiska na Wildzie przejdą gruntowny remont, o czym pisaliśmy tutaj. Jedną z wizualizacji przyszłych zmian publikujemy powyżej.

Użyte w artykule zdjęcia: ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz