Sport

“Przykro przegrać taki mecz”

Lech Poznań - Legia Warszawa  Foto: lechpoznan.pl / Adam Jastrzebowski

W 27. kolejce piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, KKS Lech Poznań przegrał u siebie z Legią Warszawa 0:1 (0:1).

Po spotkaniu wypowiedzieli się szkoleniowcy obu zespołów.

Dariusz Żuraw (trener Lecha)

Przykro przegrać taki mecz. Nie graliśmy źle, były sytuacje, nie byliśmy gorszym zespołem, ale taka jest piłka. Legia zdobyła bramkę, my jej nie strzeliliśmy, gratuluję Legii zwycięstwa i otwartej drogi do mistrzostwa. Niestety, muszę to powiedzieć. My musimy skupiać się teraz w każdym meczu o 3 punkty, by być jak najwyżej w tabeli.
Błąd jest błąd. Szkoda, że w taki sposób straciliśmy bramkę. Dziś Christian Gytkjaer nie zagrał od początku, ponieważ nie był jeszcze gotowy. Wystąpił Timur Zhamaletdinov, który nie miałby problemu z występem nawet gdyby na stadionie byli kibice.
Legia ma tak dużą przewagę, że trudno o czymkolwiek myśleć. Nie mówiliśmy otwarcie o mistrzostwie, ale ostatnio nasza niezła gra wprowadziła więcej optymizmu. Dziś zostaliśmy sprowadzeni na ziemię, patrząc na tabelę, liczbę punktów trzeba przyznać, że dogonienie Legii jest właściwie niemożliwe.

Aleksandar Vuković (trener Legii)

Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa na terenie odwiecznego rywala. Nie graliśmy przez cały mecz na najwyższym poziomie, dziś skupiliśmy się na odniesieniu wyniku, który nas jak najbardziej zadowalał. To pierwsze spotkanie w sezonie, które wygrywamy, a w którym nie byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem.
Dla nas liczy się teraz każdy następny mecz. Nie patrzymy za bardzo w tabelę, w podświadomości jest ona jasna, nie mówimy o dobrej sytuacji, gramy dalej, skupiamy się na kolejnym meczu.

Źródło: KKSLECH.com

Użyte w artykule zdjęcia: lechpoznan.pl / Przemysław Szyszka, lechpoznan.pl / Adam Jastrzebowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz