Sport

Rozgrywki ligowe hokeja na trawie zostaną dokończone.

Hokej na trawie: Grunwald Poznań vs Warta Poznań - Poznań 29.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Hokej na trawie: Grunwald Poznań vs Warta Poznań - Poznań 29.10.2017 r.

Polski Związek Hokeja na Trawie potwierdza, że rozgrywki ligowe w sezonie 2019/20 zostaną dokończone. Jest to  możliwe dzięki wprowadzanymi przez rząd kolejnymi łagodzeniami obostrzeń związanych z koronawirusem.

Od 30 maja w naszym kraju będzie możliwość organizacji wydarzeń sportowych do 150 osób, ale na razie bez udziału publiczności – wyjaśnia Filip Sobczak z Polskiego Związku Hokeja na Trawie – w związku z tym wdrożymy zapowiadany wcześniej wariant I powrotu do rozgrywek ligowych w sezonie 2019/20 w kat. seniorzy, seniorki, juniorzy i juniorki.

Rozgrywki w kategoriach juniorzy młodsi, juniorki młodsze, młodzik oraz dzieci są prowadzone przez wojewódzkie związki hokeja na trawie.

Rozgrywki ligowe w sezonie 2019/20 zostaną dokończone w terminie od 20 czerwca do 5 lipca. Już niebawem Wydział Gier i Dyscypliny oraz Wydział Wyszkolenia przedstawią terminarze.

Przypominamy także, że w tym samym przedziale czasowym, od 20.06.2020 r. do 05.07.2020 r., Polski Związek Hokeja na Trawie przeprowadzi rozgrywki o Puchar Polski w hokeju na trawie w kat. senior – dodaje Filip Sobczak – do 29.05.2020 r. trwają zgłoszenia do tych rozgrywek.

Wariant I

SUPERLIGA i I LIGA

Anulowane zostały rundy wiosenne (7 kolejek SUPERLIGI i 8 kolejek I ligi)
W sezonie 2019/20 nie będzie awansów i spadków
Zespoły sklasyfikowane na miejscach I-II w Superlidze rozegrają mecz o Mistrzostwo Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
Zespoły sklasyfikowane na miejscach III-IV w Superlidze rozegrają mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
Zespoły z miejsc 5-8 w Superlidze oraz miejsc 1-6 I ligi zostaną sklasyfikowane na podstawie aktualnie zajmowanego miejsca w tabeli

SENIORKI

Anulowana została runda wiosenna rozgrywek
Rozegrane zostaną 2 zaległe mecze rundy jesiennej
Zespoły sklasyfikowane na miejscach I-II rozegrają mecz o Mistrzostwo Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
Zespoły sklasyfikowane na miejscach III-IV rozegrają mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)

JUNIORZY

Anulowana została runda wiosenna rozgrywek
Rozegrany zostanie 1 zaległy mecz z rundy jesiennej
Zespoły sklasyfikowane na miejscach I-IV rozegrają play-off (I para półfinałowa – I-IV, druga para półfinałowa II-III) – gospodarzami meczów będą drużyny wyżej sklasyfikowane w tabeli)
Zwycięzcy par półfinałowych rozegrają mecz o Mistrzostwo Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli), a przegrani par półfinałowych rozegrają mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
Zespoły sklasyfikowane na miejscach VI-VII rozegrają mecz o prawo gry o V miejsce (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli). Zwycięzca rozegra mecz o miejsce V z drużyną KS Warta Poznań

JUNIORKI

Anulowana została runda wiosenna rozgrywek
Zespoły sklasyfikowane na miejscach I-IV rozegrają play-off (I para półfinałowa – I-IV, druga para półfinałowa II-III) – gospodarzami meczów będą drużyny wyżej sklasyfikowane w tabeli
Zwycięzcy par półfinałowych rozegrają mecz o Mistrzostwo Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli), a przegrani par półfinałowych rozegrają mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski (gospodarzem meczu będzie drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli)
Zespoły sklasyfikowane na miejscach V-VI rozegrają dwumecz o miejsce V (gospodarzem pierwszego meczu będzie zespół sklasyfikowany niżej w tabeli).

AZS Politechnika Poznańska – KS Hokej-Start-Brzeziny 0-0 (k.z.2-3) – Poznań 07.05.2017 r.
Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz