Sport

Lotto Poznański Czerwiec’56 w nowej formule

Lotto Poznański Czerwiec'56  Foto: materiały prasowe

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną III edycja 10 km biegu Lotto Poznański Czerwiec ’56 została przeniesiona na rok 2021. Organizator biegu otrzymał dziesiątki wiadomości, że zawodnicy chcieliby mimo wszystko pobiec w tym roku indywidualnie – dla bohaterów poznańskiego czerwca, nie rezygnując z wirtualnego elementu rywalizacji. W ten sposób w Poznaniu odbędzie się pierwszy duży wirtualny bieg – Lotto Poznański Czerwiec’56. Część wpisowego trafi bezpośrednio do kombatantów, którzy otrzymają środki ochrony osobistej i żywność.

Można powiedzieć, że to wspólna inicjatywa – tak zawodników, jak i nasza – organizatorów. To oni naciskali nas, żebyśmy zorganizowali zawody w wirtualnej formule– mówi Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatora biegu. – Drogę utorował także PKO Białystok Półmaraton, w którego wirtualnej odsłonie wystartowało parę tysięcy biegaczy. Widać, że po okresie izolacji jest duży głód biegania wśród nas. Cieszymy się, że możemy zorganizować zawody z poszanowaniem wszystkich zasad dystansu społecznego i jednocześnie pomóc w ten sposób kombatantom Czerwca’56 – dodaje Rosa.

Po zarejestrowaniu się w systemie i otrzymaniu numeru startowego (który będzie można wydrukować i z nim biec) – każdy z uczestników biegu ma do pokonania dystans minimum 10 km. Może to zrobić w dowolnym miejscu i w przedziale czasowym od 28 czerwca do 8 lipca. Dystans będzie można pokonać biegnąc od startu do mety – pokonując jednorazowo 10 km lub „na raty” rozkładając bieg na dowolne 3 dni. Uczestnik swój bieg może rejestrować dowolnym urządzeniem, które pozwala zarejestrować czas i pokonaną trasę. Ważne, aby była możliwość przesłania zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego bieg z widocznym dystansem i czasem. Po ukończeniu Biegu Uczestnik przesyła swój wynik w systemie, w którym się rejestrował. Zgłoszenie wymaga wpisania uzyskanego czasu oraz dołączenia zdjęcia lub zrzutu ekranu pokazującego pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem. Zawodnik, który uzupełnił czas otrzyma najpierw medal wirtualny, który finalnie zamieni się w prawdziwy. Po zakończeniu całej rywalizacji uczestnicy otrzymają kurierem medal oraz koszulkę techniczną.

Bieg z okazji 64 rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 roku będzie wirtualną imprezą upamiętniającą wydarzenia z tamtego okresu. Jego celem będzie nadal szerzenie wiedzy o tamtym strajku i jego konsekwencjach dla dzisiejszych pokoleń Polaków. Warto dodać, że III edycja biegu odbędzie się wirtualnie dla: zawodników biegnących indywidualnie, na rolkach, z kijkami (nordic walking) oraz pod nadzorem rodziców – dla dzieci na dystansach ok. 600 i 1200 m.

Bieg organizowany jest dzięki wsparciu Totalizatora Sportowego – właściciela marki LOTTO oraz przy współpracy Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956 r. oraz IPN, które udzieliły biegowi patronatu.

Zapisy odbywają się na stronie www.biegczerwca56.pl

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz