Strzeszyn

Przejazd na Biskupińskiej – CDN!

Przejazd kolejowy - po remoncie jest jeszcze gorzej!  Foto: twitter / Maciej Szefer

Remont przejazdu kolejowego na ulicy Biskupińskiej przebiegał zgodnie z planem. W wyznaczonym terminie został on zamknięty dla samochodów, ekipy remontowe przystąpiły do pracy. Po jej zakończeniu przejazd został ponownie otwarty dla samochodów. Wtedy okazało się, że nieostrożna jazda w tym miejscu może skończyć się uszkodzeniem samochodu.

O całej sytuacji zaalarmowali sami kierowcy. W mediach społecznościowych publikowali zdjęcia i filmu dokumentujące jak fatalnie został wykonany remont i jak kłopotliwe jest w tym miejscu jazda. Pisaliśmy o tym więcej tutaj.

Wczoraj przejeżdżałem rowerem przez ten przejazd, a kiedy byłem na wysokości torów na drodze rowerowej, spod kół samochodu wystrzelił w moją stronę kamień, miałem farta że przeleciał i nie trafił we mnie – pisał nasz czytelnik – zwróćcie uwagę i zachowajcie czujność na tym przejeździe, bo takiej bumelki dawno nie widziałem.

Całą sytuację na twitterze komentowali przedstawiciele spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Początkowo informowali, że są w kontakcie z wykonawcą inwestycji, są zlecone prace. Nawierzchnia przejazdu będzie poprawiana. Później napisali, że cała inwestycja jeszcze się nie zakończyła, a prace poprawiające stan nawierzchni przejazdu są obecnie planowane w uzgodnieniu z ZTM.

Jeszcze dziś będą znaki ostrzegawcze dla kierowców, a w piątek warunki na przejeździe […] zostaną poprawione – informowała spółka PKP PLK w ostatnim swoim komunikacie w środę (11.10).

Pojechaliśmy na miejsce kilka minut przed 22:00. Przed przejazdem z obu stron ustawione były znaki “roboty na drodze” oraz tabliczki informujące o terminie zamknięcia przejazdu. Tak naprawdę przydałoby się tutaj jeszcze naszym zdaniem kilka innych znaków.

Wielu kierowców komentujących całą sytuację dziwiło się, że tak fatalnie wykonany przejazd został w ogóle dopuszczony do ruchu. Zapewne chciano dobrze, ale tym razem wyszło… nie najlepiej. Wiadomo już, że feralny przejazd będzie ponownie zamknięty i ponownie pojawią się tutaj ekipy remontowe.

Zarząd Transportu Miejskiego otrzymał informację o konieczności ponownego zamknięcia przejazdu kolejowego na ul. Biskupińskiej – informuje Agnieszka Smogulecka z ZTM – nastąpi ono w piątek 13 października w godzinach od 7:00 do 19:00.

Autobusy linii 46 i 60 będą w tym czasie musiały korzystać z objazdów, a na linii numer 95 uruchomione będą dodatkowe kursy. By ułatwić dojazd do szkoły na ul. Safony, zostaną uruchomiona zostanie linia 160.

Skoro przejazd został w pierwotnym terminie wykonany nienależycie i konieczne jest jego ponowne zamknięcie, co wiąże się z objazdami i dodatkowymi kursami autobusów, czy Zarząd Transportu Miejskiego będzie ponosić wyższe koszty? Czy będzie się starał o odszkodowanie z tego tytułu?

Na razie jest zbyt wcześnie by mówić o kosztach – odpowiada  Agnieszka Smogulecka z ZTM – zależy nam przede wszystkim na organizowaniu komunikacji zbiorowej, także w trakcie prowadzonych remontów, modernizacji, inwestycji w taki sposób, aby była ona jak najbardziej dostępna, dogodna, a jednocześnie bezpieczna dla pasażerów.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / Paweł Rychter, twitter / Maciej Szefer,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz