Strzeszyn

Przejazd kolejowy – po remoncie jest jeszcze gorzej!

Przejazd kolejowy - po remoncie jest jeszcze gorzej!  Foto: twitter / Maciej Szefer

W ostatnich dniach remontowane były przejazdy kolejowe na ulicach Golęcińskiej i Biskupińskiej. Przejazd samochodem przez ten ostatni jest jednak po remoncie po prostu niebezpieczny!

Już na pierwszy rzut oka widać, że po tzw. remoncie jest gorzej, niż przed. Można by pomyśleć, że został on wykonany przez jakichś papudroków, a nie wyspecjalizowaną w takich pracach firmę.

Nieostrożna czy zbyt szybka jazda samochodem może zakończyć się uszkodzeniem podwozia lub zawieszenia. Uważać tutaj jednak muszą nie tylko kierowcy samochodów osobowych, ale również autobusów miejskich i ciężarówek.

Jak zauważa Maciej Szefer, autor kilku filmików, które pokazują jak fatalnie został przeprowadzony remont, przejazd kolejowy na Biskupińskiej nie powinien być w ogóle dopuszczony do ruchu. Trudno się z tym nie zgodzić widząc, w jaki sposób jadą teraz tutaj samochody.

Prace przy remoncie tego przejazdu były kilkukrotnie przekładane ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Początkowo miały być prowadzone pod koniec września, później w sobotę 7 października i ostatecznie wykonano je w poniedziałek 9 października. Przejazd był zamknięty dla samochodów od 10:00 do 20:00. Efekty pracy “fachowców” są, delikatnie mówią, niezadowalające.

Jesteśmy w kontakcie z wykonawcą inwestycji, są zlecone prace – informuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe – nawierzchnia przejazdu będzie poprawiana.

Oznacza to najprawdopodobniej kolejne zamknięcie przejazdu, wprowadzenie objazdu dla samochodów i autobusów. Nasuwa się też pytanie kto zapłaci za ew. uszkodzenie samochodów na tak fatalnie wykonanym przejeździe?

AKTUALIZACJA (13:05) – Jak się okazuje remont przejazdu nie został zakończony, jak właśnie poinformowała spółka PKP PLK.

Inwestycja jeszcze się nie zakończyła – poinformowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe na twitterze już po opublikowaniu przez nas informacji o dopuszczeniu do ruchu przejazdu kolejowego – prace poprawiające stan nawierzchni przejazdu są obecnie planowane w uzgodnieniu z ZTM.

Jeszcze dzisiaj (11.10) mają zostać ustawione tutaj znaki ostrzegające kierowców o niebezpieczeństwie. Nawierzchnia ma zostać poprawnie wykonana w piątek 13 października. Oby to nie był pechowy piątek!

*papudrok – w gwarze poznańskiej tak mówimy na partaczy czy niezdary

Użyte w artykule zdjęcia: twitter / Maciej Szefer

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz