K U L T U R A

Premiera spektaklu “KoczkodanSe” – zdjęcia

"KoczkodanSe" - Premiera spektaklu Polskiego Teatru Tańca - 01.  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

W Dzień Dziecka Polski Teatr Tańca zaprezentował premierowy spektakl dla dzieci “KoczkodanSe” w reżyserii Iwony Pasińskiej, dramaturgii Radosława Wysockiego i scenografii Andrzeja Grabowskiego. PTT pragnie zarażać dzieci tańcem i zdaje się, że rośnie nam właśnie takie pokolenie. Pokolenie pełne pasji i miłości do tańca.

To pierwszy w historii Polskiego Teatru Tańca spektakl dla dzieci, który jednocześnie edukuje, działa na wyobraźnię, oraz obejmuje kształcenie z zakresu teatru tańca i etyki empatii.

“KoczkodanSe”opowiada prostą historię, a jednak – oprócz wzruszeń i zabawy – liczymy, że zasieje ciekawość, miłość i magię, którą bohaterowie naszej bajki odnaleźli… w sobie” – czytamy na stronie Polskiego Teatru Tańca

Polski Teatr Tańca na co dzień tworzy spektakle dla dorosłych. Wyzwaniem zatem było przygotowanie spektaklu dla młodego widza. Czy im się udało? Po twarzach dzieci można było zauważyć przejęcie i emocje towarzyszące przez cały czas trwania spektaklu, który powstał przy współpracy z poznańskim zoo. Dzięki tej współpracy tancerze wręcz doskonale oddali charakter poszczególnych zwierząt. Czy to bycia słoniem czy koczkodanem. Już na samym początku spektaklu w oddali słychać rechot żaby, nad sceną unosi się mgła i widać poszczególne elementy ciała pod gwieździstym niebem. Ten obraz na długo zapadnie w pamięci dzieci.

„KoczkodanSe” to twór, który wpisuje się z jednej strony w realizowany przez Polski Teatr Tańca w tym roku idiom „Człowiek – zwierzę”, z drugiej zaś jest elementem nowej misji: chcemy zarażać tańcem dzieci.

W spektaklu wystąpili: Evelyn Blue, Kacper Bożek, Julia Hałka, Patryk Jarczok, Jerzy Kaźmieczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka, Daniel Michna, Jinwoo Namkung, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan,  Zofia Tomczyk, Emily Wong- Adryańczyk oraz goście specjalni:
w roli Dyrektora: Ewa Zgrabczyńska (Dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu)
w roli Reżysera: Maksymilian Świtała (debiut w teatrze tańca).

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz