Centrum

Pozytywne zmiany w centrum

Nowe ławki i donice na Wrocławskiej  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Nowe ławki i donice na Wrocławskiej Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsmCentrum miasta zaczyna się zmieniać. Na ulicy Wrocławskiej postawiono właśnie donice i nowe ławki. Pisaliśmy już wielokrotnie, że takich elementów brakowało do tej pory między innymi na Półwiejskiej. Ławki mają pojawić się także na innych ulicach w ścisłym centrum Poznania.

W donicach mają zostać zasadzone ozdobne krzewy. Jakie ładne popielniczki – skomentował nieco złośliwie Mariusz zdjęcie, które wczoraj publikowaliśmy na naszym profilu. Mogą się one niestety zamienić w “śmietniczki”, jeśli nie będą pod stałą opieką specjalistów od porządku i zieleni.

Zmieni się również wkrótce skwer u zbiegu ul. Rybaki i Strzałowej. Na tym niewielkim placyku mają pojawić się kolejne drzewa. Nowością będą również krzewy. Zostaną tutaj także postawione stojaki na rowery i ławki. Wszystko to ma być gotowe późną wiosną.

Eksperymentalnie i na próbę pojawi się stolik szachowy, a przestrzeń będzie zaprojektowana tak, że będzie możliwość jej zaaranżowania między innymi na letni seans filmowy na przykład przy udziale pobliskiego kina MALTA, z którym rozmawialiśmy już o tym pomyśle – informują radni Osiedla Stare Miasto.

Prawdziwą rewolucję czeka ulica Św. Marcin. Ma być więcej miejsca dla pieszych, ma być również więcej zieleni. To jednak na razie tylko wstępne projekty, które muszą zostać skonsultowane między innymi z mieszkańcami. Wstępne wizualizacje przedstawione przez Zarząd Dróg Miejskich są obiecujące.

Projekt zmian na Św. Marcinie Foto: ZDM

W planach jest też rewaloryzacja skweru na narożniku ulic Dolina i Górna Wilda. Prace polegać będą na założeniu nowej zieleni, wprowadzeniu elementów małej architektury, wymianie nawierzchni jezdni, chodników i uporządkowaniu sposobu parkowania na terenie przyległym – informuje Dorota Wesołowska z ZDM – w założeniach projektowych przyjęto ideę, że skwer ma być bujnie kwitnącym przez cały sezon klombem.

Rewaloryzacja skweru na narożniku ulic Dolina i Górna Wilda Foto: ZDM

Centrum Poznania zmienia się na lepszeCENTRUM! To bardzo cieszy. Zwłaszcza plany, dzięki którym będzie więcej zieleni.

Coraz częściej mówi się też o potrzebie wymiany, bądź wyrównania bruku między innymi na Wrocławskiej i Starym Rynku. Na pewno w wielu miejscach taka nawierzchnia wymaga natychmiastowej interwencji. Często kostka jest luźna, bądź wyrwana.

Nowe ławki i donice na Wrocławskiej Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz