Centrum K U L T U R A Stare Miasto Stare Miasto

Gołębia inspiruje

Gołębia inspiruje - konferencja prasowa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

…to wspólna inicjatywa ludzi prowadzących działalności w centrum miasta – na najpiękniejszej uliczce w Poznaniu – ulicy Gołebiej. To rodzaj apelu lokalnych przedsiębiorców o docenienie różnorodności biznesów, które mimo wszystko nadal działają w centrum, dzięki którym dowiadujemy się również więcej o samym mieście, o jego mieszkańcach.

Tutaj pracują ludzie, którzy są pasjonatami, warto ich poznać, warto tu przyść. – zachęca Tomasz Kayser wiseprezydent Miasta Poznania Chodzi o ożywienie, a nie o rewitalizowanie, chodzi o pokazanie atrakcyjności miejsc. Chcemy, żeby ten program powatrzał się przez całe lato. – mówi Pani Marta właścicielka kawiarnii na Gołebiej.

Rok temu ulica Wrocławska stała się deptakiem, w rocznicę tej zmiany przygotowano mnóstwo atrakcji dla mieszkańców. Jak przekonują organizatorzy akcji “Gołębia inspiruje” chodzi o zatarcie negatywnego skojarzenia z tym uroczym zakątkiem, które tworzą uczestnicy nocnych libacji alkoholowych. Ulica Wrocławska, to nie tylko kluby GoGo, kebab i wódka, to coś więcej, o czym będzie się można przekonać podczas akcji.

Ulica Gołębia jest wyjątkowo klimatyczna. Co wspólnego mają Napoleon Bonaparte, Józef Struś czy Edward Gierka z ulicą Gołębią będzie się można przekonać podczas wycieczki z przewodnikiem. Start pod koziołkami na placu Kolegiackim 1 maja o 10:15

Szczegółowy plan majówki znajdziecie w kalendarium.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz