Aglomeracja

Pożyczył pieniądze, był zastraszany i…

banknoty euro  Foto: sxc

Jeden z mieszkańców naszej metropolii od 3 lat był zmuszany przez bandytów do płacenia im bejmów. Wszystko zaczęło się od pożyczenia na portalu internetowym 6.000 złotych. Wierzycielom nie wystarczyła jednak spłata rat i groźbami zmuszali mężczyznę do płacenia coraz wyższych kwot. Zdesperowany mężczyzna zgłosił się w końcu o pomoc do policjantów, a ci natychmiast zajęli się sprawą. Jej finał był zaskoczeniem dla mężczyzny. 

Wszystko zaczęło się w 2014 roku od pożyczki. Grupa, której nie wystarczyły zwykłe raty groźbami wymusić mieli wypłacanie coraz większych kwot. Przez 3 lata 27-letni mężczyzna miał im przekazać około 30.000,00 złotych.

Policja rozpoczęła badanie całego procederu. Kolejne rozmowy z poszkodowanym zaczęły wzbudzać coraz większą podejrzliwość szkiełów.

Po zweryfikowaniu wszystkich informacji przekazanych przez zgłaszającego policjanci nie mieli już wątpliwości, że mężczyzna kłamie, a opisane przez niego wydarzenia nigdy nie miały miejsca – informuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej Policji – na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci zatrzymali 27-latka i przedstawili mu zarzut składania fałszywych zeznań.

Mężczyzna przyznał się w końcu, że całą historię wymyślił, ale miał swoje powody. Okazało się, że lubił się dobrze bawić, a to jak wiadomo, sporo kosztuje. 27-latek zadłużał się i potrzebował bejmów. Jak się okazało wymyślona i zgłoszona Policji historia z bandytami to nie jedyne przestępstwo jakiego się dopuścił.

Kilka dni wcześniej własnej ciotce ukradł samochód wraz z dokumentami, który następnie sprzedał w komisie za kilkanaście tysięcy złotych – dodaje Iwona Liszczyńska – ciotka od razu nabrała podejrzeń, że za sprawą kradzieży auta stoi 27-latek.

Wtedy właśnie, by wzbudzić litość i usprawiedliwić się przed rodziną, wymyślił historię o gangu wymuszającym pieniądze. Dla uwiarygodnienia swojej sytuacji zgłosił się na Policję. Szkiełom udało się odzyskać skradziony samochód, który wrócił już do prawowitej właścicielki. Mężczyzna ma już na swoim koncie oszustwa oraz wyłudzanie kredytów.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz