Na widelcu

Poznańskie Targi Piwne już za kilka dni

Poznańskie Targi Piwne  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Przed nami kolejna już edycja Poznańskich Targów Piwnych, które co roku przyciągają nie tylko miłośników tego trunku. Będzie to okazja nie tylko do skosztowania piw warzonych przez rzemieślnicze browary, ponieważ wydarzeniu temu towarzyszyć będzie wiele dodatkowych atrakcji. 

Imponujące są już same liczby, które zapowiadają zbliżające się Poznańskie Targi Piwne (PTP). Sama powierzchnia, na której odbywać się będzie ta impreza, będzie ponad dwukrotnie większa niż ostatnio. Na 14.181 m² znajdować się będą stoiska, scena oraz inne atrakcje, które przygotowano dla gości. Ponad 70 browarów rzemieślniczych zaprezentuje łącznie ponad 1.000 różnych piw!

W ofercie festiwalowej znalazły się trunki prawie we wszystkich stylach świata. Nie zabraknie też miodów pitnych i cydrów. Podczas Street Food Spot, będzie można skosztować dań głównych, przekąsek, słodyczy i napojów bezalkoholowych z blisko 50 food trucków i stoisk gastronomicznych.

Poznańskie Targi Piwne stanowią doskonałe miejsce do rozmów na temat trendów i zjawisk zachodzących na rynku piwa, a także wymiany spostrzeżeń odnośnie wybranych gatunków tego trunku – podkreśla Grzegorz Stachurski, organizator Poznańskich Targów Piwnych, współzałożyciel browaru Setka, sędzia piwny, sensoryk, a prywatnie miłośnik piwa i otaczającej go kultury – to również niepowtarzalna okazja aby spotkać piwowarów, którzy z przyjemnością dzielą się barwnymi anegdotami, historiami, a nawet sekretami związanymi z tą ciekawą profesją.

Odbywające się od 2013 roku PTP to także doskonała okazja, by poznać kulturę, historię, a także współczesny świat rzemieślniczego piwa. Samo wydarzenie przygotowane zostało z myślą nie tylko o koneserach, ale również o początkujących miłośnikach piwa.

Ubiegłoroczna edycja Poznańskich Targów Piwnych była chyba najlepszą z dotychczasowych. Poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko. Czy w tym roku uda się zachować, bądź nawet podwyższyć ten poziom? Przekonamy się już w najbliższy weekend.

Będziemy mogli być świadkami rywalizacji browarów podczas X Konkursu Piw Rzemieślniczych, czy IX Poznańskiego Konkursu Piw Domowych. Będzie też Piwna Matura, a w strefie chilloutu i rozrywki będziemy mogli uczestniczyć w zajęciach Beer Yogi, zagrać w piłkarzyki lub planszówki. Na najmłodszych gości przygotowane będą zajęcia plastyczne. Targi to także muzyka na żywo.

Tegoroczną galę finałową poprzedzi koncert zespołu Tołhaje, którego muzycy to wirtuozi stylistyki etno i folkowej, a tutaj przywiozą ze sobą cudowną muzykę Karpat i niesamowitą energię – zapowiadają organizatorzy – twórczość zespołu doceniła m.in. stacja HBO Polska zapraszając ich do współpracy przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do serialu Wataha.

Podobnie jak w ubiegłych latach skorzystać będzie można z usług profesjonalnego golibrody i fryzjera. To część kampanii Movember Polska organizowanej przez Fundację Kapitan Światełko, której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty.

Zapraszamy na Poznańskie Targi Piwne, które odbywać się będą na terenie MTP od czwartku 16 listopada do soboty 18 listopada.

czwartek – 16:00 – 24:00
piątek – 12:00 – 1:00
sobota – 12:00 – 1:00

Za bilet jednodniowy zapłacimy 20,00 zł, a za 3-dniowy karnet 45,00 zł. Karnety dostępne są jedynie w przedsprzedaży internetowej.

Mamy dla was 3 podwójne karnety! W powyższej zapowiedzi cytujemy słowa organizatora – prosimy o podanie jego imienia i nazwiska. Odpowiedzi prosimy przesyłać mailem na adres konkurs@lepszyPOZNAN.pl. Czekamy na nie do wtorku (14.11) do godziny 10:00. Prosimy pamiętać, by podać także swoje imię i nazwisko.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz