POZnań

Poznańskie świadczenie żłobkowe

Przedszkole Księcia Szaranka  Foto: Przedszkole Księcia Szaranka

Radni uchwalili poznańskie świadczenie żłobkowe. Pomoże ono rodzicom maluchów – nie będą musieli przenosić dzieci z prywatnych żłobków, które nie dostały w tym roku miejskiego dofinansowania, choć miały je wcześniej.

Świadczenie zostanie przyznane rodzicom, których dziecko chodzi do żłobka, ale placówka nie otrzymała w tym roku dotacji w drodze ogłoszonego w czerwcu 2020 konkursu ofert, choć miała ją wcześniej. Mogą na nie liczyć również rodzice maluchów, których pobyt w żłobku do 31 sierpnia 2020 r. był częściowo finansowany z poznańskiego świadczenia żłobkowego – ale placówka nie otrzymała dofinansowania, a dziecko będzie do niej nadal chodzić od września.

Wysokość poznańskiego świadczenia żłobkowego będzie wynosić 600 zł miesięcznie. Ta kwota nie będzie przekazywana rodzicom, ale trafi bezpośrednio na konto podmiotu prowadzącego żłobek niepubliczny.

Wsparcie przysługuje rodzicom lub opiekunom dzieci, którzy mieszkają w Poznaniu i tu rozliczają podatki. Prawo do niego ustala się na okres wskazany we wniosku, ale nie dłuższy niż od 1 września 2020 r. do 28 lutego 2021 r.

Użyte w artykule zdjęcia: Przedszkole Księcia Szaranka

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz