POZnań

Podsumowanie pierwszych po przerwie targów na MTP

Targi HOBBY 2020  Foto: Kasia Lonowska

W sobotę i niedzielę (5-6 września 2020) roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się targi HOBBY, Animal Fest i wystawa Dinozaurów 3D.

Rozrywka w trybie OFFLINE ma rację bytu w 2020 roku. W targach wzięły udział aż trzy pokolenia, dzięki czemu zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi czerpali radość z możliwości spędzenia czasu z dala od smartfonów, telewizji czy komputerów.

Uczestnicy targów mieli okazję m.in. podziwiać ogromną wystawę z klocków LEGO od Stowarzyszenia Zbudujmy To wraz z retro zestawami od grupy Vintage Lego Sets. Pasjonaci mogli również zagrać w najróżniejsze gry planszowe – na miejscu znajdowało się kilka games roomów w tym od znanego Festiwalu Gier Planszowych GRAnat. Z kolei miłośnicy gier fabularnych i bitewnych mogli wziąć udział w warsztatach malowania figurek z m.in. znanej serii Warhammer.

Dodatkowo, Pawilon 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich stał się areną zmagań szachistów, którzy rozgrywali turnieje królewskiej gry w różnych kategoriach. Jedną z nagród był m.in. Puchar Prezesa Grupy MTP.

Organizatorzy zadbali także o ruch – w Strefie Sportowej można było m.in. nauczyć się jazdy na longboardzie i wrotkach czy też wziąć udział w zajęciach piłkarskich od Akademii Reissa.  Na targach znalazły się również samochody i inne pojazdy – zarówno w skali 1:1 jak i w miniaturze. Każdy fan motoryzacji mógł znaleźć coś dla siebie – na HOBBY odbyły się także zawody w drifcie samochodów zdalnie sterowanych.

Fundamentem Targów HOBBY od kilkunastu lat jest modelarstwo, a właściwie to wystawa makiet od klubów z całej Polski oraz prywatnych kolekcjonerów. W tym roku podczas wydarzenia odbyła się również wystawa XX Mistrzostw Polski Kolei Modelowych, która wzbudziła ogromne zainteresowanie zwiedzających targi. W strefie znalazła się także ekspozycja od największych sklepów modelarskich w Polsce.

Na HOBBY znalazły się również warsztaty szycia, rękodzieła i DIY organizowane przez Polską Izbę DIY. Na miejscu każdy mógł nauczyć się m.in. robić na drutach, tapicerować panele czy odnawiać siedziska w fotelach. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie co oznacza, że hobby naszych babć wróciło w wielkim stylu.

Co warte podkreślenia w ramach targów odbyła się konferencja „Forum Permakultury” organizowana przez Polskie Forum Klimatyczne. Wydarzenie było otwarte dla publiczności i zgromadziło spore audytorium.

Animal Fest czyli z miłości do zwierząt

Pierwsza edycja targów zoologicznych Animal Fest cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony zwiedzających jak i samych wystawców i partnerów, to jedna z niewielu imprez o tej tematyce jaka odbyła się w tym roku w naszym kraju.

Animal Fest zdominowało środowisko miłośników psów, głównymi atrakcjami były pokazy rywalizacji sportowej w Flyballu, przeprowadzone przez drużynę Dzikie Gziki. Milena Patan poprowadziła program pokazowy z agility, psiego fitnessu i dog frisbee.

Uzupełnieniem oferty dla psiarzy były liczne stoiska z akcesoriami zoologicznymi, szkolenia z trenerami, behawiorystami oraz pokazy psiej mody. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się ekspozycja zwierząt egzotycznych, na wyciągnięcie ręki można było zobaczyć wielbłądy, jeżozwierze, lamę, różne gatunki węży, jaszczurek oraz gryzoni.

Głównym motywem tegorocznego Animal Fest było hasło „Z miłości do zwierząt”, dzięki współpracy z licznymi fundacjami i stowarzyszeniami, zwiedzający mogli pogłębić swoją wiedzę w zakresie świadomej adopcji zwierząt, dbania o ich dobrostan oraz odpowiedzialnego podejścia do zagadnień ekologicznych. Sukces debiutującej imprezy w trudnym roku 2020 jest dla organizatorów ogromnym wyróżnieniem i zachętą do rozwoju w przyszłym roku.

Targi dobiegły końca. Patrząc po zainteresowaniu wystawców jak i uczestników wydarzenia można być pewnym, że pasjonaci rozrywek OFFLINE i zwierząt spotkają się ponownie już w 2021 roku. Organizatorzy mówią „do zobaczenia”! 

Użyte w artykule zdjęcia: Kasia Lonowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz