GłosBiznesu smaczneGO

Poznańskie smaki, czyli kuchnia zamawiana przez internet!

Why Thai Poznań  Foto: lepszyPOZNAN / tab

Portal pyszne.pl podsumował kulinarne zamówienia poznaniaków. Lubimy nowe smaki, ale ciągle ważny jest klasyczny schabowy!

W 2021 roku apetyty poznańskich smakoszy coraz częściej wiodły w stronę wyrazistej kuchni azjatyckiej arabskiej oraz meksykańskiej ale i tak w rankingu zamawianych dań drugie miejsce zdobył pyszny kotlet schabowy. W tym roku prześcignął go jedynie pad thai z kurczakiem, a podium zamknęło curry z kurczakiem.

Ta różnorodność smaków dostrzegalna jest przez eksperta kulinarnego, Grzegorza Łapanowskiego: „To wydaje się paradoksalne, ale wiele wskazuje na to, że z jednej strony lubimy smaki znajome i bliskie, a z drugiej — smaki dalekie i egzotyczne pod postacią kuchnia azjatyckiej — mocnej, zdecydowanej w smaku, atrakcyjnej cenowo, dobrze przystosowanej do dowozów”.

Użytkownicy Pyszne.pl z całego kraju najczęściej zamawiali potrawy kuchni włoskiej, amerykańskiej, polskiej, chińskiej i japońskiej. Zaszczytne miejsce wśród topowych dań przypadło pizzy, hamburgerowi, kebabowi, pad thai oraz wspomnianemu wcześniej kotletowi schabowemu.

Jak wynika z Raportu Food Trendów Pyszne.pl, w tym roku to właśnie Poznań okazał się największym cenowym konkurentem dla innych miast Polski. Tu za klasycznego burgera i królową pizz, margheritę, użytkownicy zapłacą jedynie 18 i 29 zł, czyli najmniej spośród wszystkich uwzględnionych w raporcie miast Dla porównania, w stolicy te same dania kosztują o 6 i 7 zł więcej.

Poznań znalazł się również wśród 5 miast z największą liczbą restauracji partnerskich Pyszne.pl w przeliczeniu na jednego mieszkańca oraz zajął 4 miejsce na liście metropolii, w których w 2021 złożono najwięcej zamówień.

Schabowy XXL
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz