BizNews POZnań

Poznańskie firmy na prestiżowych targach

Poland cebit  Foto: materiały informacyjne/facebook

Poland cebit Foto: materiały informacyjne/facebookPonad 200 wystawców z Polski w tym kilkunastu z Poznania weźmie udział w jednej z największych imprez informatycznych – targach CeBIT. Kolejnych 100 przedsiębiorców uczestniczy będzie w tzw. giełdzie kooperacyjnej, gdzie nawiązywane są nowe kontakty biznesowe. Są wśród nich najróżniejsi przedstawiciele sektora ICT (technologii informacyjnych i komunikacyjnych) – od twórców oprogramowania, przez firmy logistyczne, po operatorów pocztowych.

Na CeBIT będzie wszystko: hardware, software, usługi, logistyka – wymienia wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan – od poznańskiego Instytutu Logistyki i Magazynowania który będzie pokazywał świetne rozwiązania, poprzez InPost, operatora pocztowego, który zapewnia również logistykę, poprzez Oktawave, czyli polską wielka chmura obliczeniowa, aż po duże rozwiązania software i to, co oferujemy jako Polska samej administracji publicznej, czyli usługi – dodaje wiceminister.

Tegoroczny CeBIT jest dla Polski szczególnie ważny, ponieważ w tym roku Polska jest partnerem strategicznym tych targów.

Chcemy zaprezentować wszystko to, co w Polsce jest najlepsze – mówi Dariusz Bogdan – Chcemy pokazać, że Polska to kraj nowych technologii. Chociaż zwykle dla wielu państw kojarzymy się przede wszystkim z węglem, to jeśli bliżej się temu przyjrzymy, to dojedziemy do wniosku, że polski sektor ICT ma większy wpływ na PKB niż sam przemysł węglowy.

Firmy uczestniczące w CeBIT będą także brały udział w spotkaniach z partnerami na tzw. giełdzie kooperacyjnej, którą przygotowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Będzie to okazja do spotkań między średnimi i małymi firmami oraz start-upami.

Stoisko z wynalazkami, które powstały na Politechnice Poznańskiej Foto: Mikołaj Sobczak

W targach uczestniczyć będzie wiele małych firm i mikroprzedsiębiorstw. Swoją ofertę promować będą poznańskie firmy z sektora usług informatycznych, m.in. Wielkopolski Klaster Teleinformatyczny, Consodata, PrimeSoft Polska, Wieczorek Systems, uczestnicy.pl Inventory Solutions czy też City Nav znany bardziej z serwisu komunikacyjnego „Jak dojade”. Choć nazwy firm niewiele nam mówią, to często poznańskie spółki swoje usługi oferują globalnie. Internet nie zna granic a unikatowe rozwiązania w powiązaniu z optymalnymi kosztami znajdują nabywców na całym świecie.

Polski sektor ICT (Information & Communication Technologies) jest najbardziej rozwinięty w UE, a jego szacunkowa wartość to 20 mld euro.

Trzeba zwrócić uwagę, że rynek polski to największa dynamika i 10. miejsce na świecie, to warto podkreślać – mówi Bogdan

Cebit Foto: materiały informacyjne/facebook


Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz