POZnań

Jest praca dla inżyniera

Politechnika Poznańska - targi pracy  Foto: Politechnika facebook

Politechnika Poznańska intensywnie buduje swoje relacje z wielkopolskim środowiskiem biznesowym. Tydzień temu podczas Forum Gospodarczego i Seminarium Technologii Mobilnych z naukowcami spotkali się prezesi wielkich korporacji oraz e-biznesu a już za kilka dni startują uczelniane targi pracy.

Podczas dwudniowego wydarzenia swoją ofertę zaprezentuje ponad 70 firm, odbędą się 22 warsztaty i wykłady. Tegoroczne spotkanie pracodawców ze studentami odbędzie się w dniach 13-14 marca na terenie Centrum Wykładowego i Biblioteki Technicznej.

Politechnika Poznańska - targi pracy Foto: Politechnika facebook

Wysoki poziom merytoryczny części warsztatowej gwarantują najwyższej klasy specjaliści, w tym gość specjalny z Londynu – dr Cleve Gibbon z Cognifide, uznany ekspert w branży IT.

Pierwsze targi pracy na Politechnice miały miejsce w 1996 roku i są dziś jednym z największych tego typu przedsięwzięć na poznańskim rynku pracy. Co roku w wydarzeniu skierowanym do środowisk akademickich i naukowych Poznania bierze udział kilkadziesiąt firm z różnych branż, m.in.: motoryzacyjnej, informatycznej, budowlanej, automatycznej, telekomunikacyjnej, finansowej czy FMCG.

Organizowane przez nas Targi Pracy dają przedsiębiorcom możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracownikami, a co za tym idzie pozwalają obu stronom na wymianę informacji i poznanie wzajemnych oczekiwań – mówi Tomasz Gwiaździński z Koła Naukowego Centrum Promocji Inżynierów

W każdy z targowych dni zaplanowano 11 warsztatów i wykładów, które poprowadzą specjaliści z firm uczestniczących w tegorocznej imprezie. Na warsztacie Grupy INEA będzie można dowiedzieć się jak przebiegają procesy technologiczne od dziury w ziemi do telekomunikacyjnej usługi multimedialnej, a na warsztatach partnera Targów firmy Sii co to jest SharePoint oraz jakie są powiązania między władzą, pieniędzmi i bazami danych. Specjalną niespodziankę dla studentów przygotowała firma informatyczna Cognifide. Na jej zaproszenie wykład o tworzeniu zaawansowanych stron www poprowadzi ekspert z Londynu – dr Cleve Gibbon, prelegent wielu europejskich i światowych konferencji branży IT.

Wystawcy – przedstawiciele największych poznańskich i wielkopolskich firm, czekają na studentów w Centrum Wykładowym i Bibliotece Technicznej Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 w godzinach od 9:00 do 15:00. W ciągu dwóch targowych dni zaprezentuje się łącznie prawie 70 pracodawców, w tym m.in. Bridgestone, Skanska, Nivea, Mars, Allegro, Philips, Solaris, MAN, Raben, Allegro Group, GSK, Kompania Piwowarska, Cognifide czy Unilever.

Szczegółowe informacje dotyczące XVII Targów Pracy Politechniki Poznańskiej, w tym harmonogram warsztatów i wykładów, można znaleźć na stronie www.targipracy.put.poznan.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz