POZnań

Poznański Rower Miejski z nowym rekordem wypożyczeń!

Stacja rowerowa - Kaponiera  Foto: Tomasz Dworek

Niemal 250.000 razy poznaniacy i przebywający tutaj turyści wypożyczali rowery miejskie w kwietniu. Miesiąc ten okazał się rekordowym pod tym względem w historii systemu w naszym mieście.

Od początku tegorocznego sezonu do niedzieli, 6 maja, poznańskie rowery wypożyczone zostały łącznie ponad 349.000 razy, a wynik byłby jeszcze lepszy, gdyby nie kapryśna marcowa pogoda – informuje operator stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego – w samym kwietniu wypożyczeń było aż 248.000

Już na początku miesiąca wyrównany został ubiegłoroczny dzienny rekord wypożyczeń. W środę 4 kwietnia rowery wypożyczono 8.710 razy, a w poniedziałek, 9 kwietnia, dzienna liczba wypożyczeń po raz pierwszy w historii przekroczyła 10.000.

Rekord padł w czwartek, 19 kwietnia, kiedy z systemu skorzystano aż 12.506 razy – informuje firma Nextbike – Poznański Rower Miejski to jeden z najdynamiczniej rozwijających się systemów rowerowych w Polsce.

W tej chwili możemy korzystać ze 113 samoobsługowych stacji wypożyczeń. Łącznie mamy do dyspozycji 1.227 rowerów. W systemie zarejestrowało się już ponad 118.000 użytkowników.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszypoznan.pl / Piotr Rychter, Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz