K U L T U R A

Poznański Koncert Noworoczny

Poznański Koncert Noworoczny  Foto: materiały prasowe

Najbardziej znany koncert noworoczny to ten w wykonaniu Filharmoników Wiedeńskich ale nasz poznański też wart jest wysłuchania, zwłaszcza, że muzycy Opery przygotowali specjalny repertuar.

Zapraszamy wszystkich tych, dla których nie ma nic piękniejszego niż odgłosy wiosny i szum błękitnych fal Dunaju, wielbicieli Straussa (ojca i syna, oczywiście) i miłośników chwytających za serce arii i duetów z oper Pucciniego i Rossiniego. Dużo zabawy, nutka melancholii i taniec – zaprasza Anna Czajkowska-Zimnicka z działu promocji Teatru Wielkiego. .

Oprócz solistów wystąpią także tancerze Baletu Teatru Wielkiego. W programie noworocznego koncertu możemy znaleźć: Kaiser-Walzer op. 437, Pizzicato-polka, Polka Trisch Trasch, O mio babbino caro – aria z opery Gianni Schicchi Pucciniego, Odgłosy wiosny op. 410 i Nad pięknym modrym Dunajem op. 314 Straussa syna.

Poznański Koncert Noworoczny odbędzie się w poniedziałek, 3 stycznia oraz we wtorek 11 stycznia wo 19:00 Auli Uniwersyteckiej.

Opera zaprasza także na koncerty kolędowe, w sobotę 8 stycznia o godz. 16:00 i 19:00 oraz niedzielę 9 stycznia o godz. 15:00 i 18:00 do foyer Teatru Wielkiego.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz