K U L T U R A

Ciekawe zajęcia na ferie? Sprawdź na targach!

Targi pozaszkolne uczen  Foto: materiały prasowe

Jak ciekawie i aktywnie spędzić ferie w mieście? Odpowiedź na to pytanie będzie można znaleźć podczas zbliżających się targów zajęć pozaszkolnych. Rodzice, którzy wraz z pociechami 8 stycznia odwiedzą Centra Handlowe Auchan, zapoznają się z różnorodną ofertą zajęć edukacyjnych, sportowych i artystycznych. Wstęp wolny.

Już za dwa tygodnie uczniowie z wielkopolskich szkół rozpoczną ferie zimowe! Ci, którzy zdecydują się zostać w domu, również mogą spędzić ten czas interesująco i aktywnie! Centra Handlowe Auchan w Komornikach i Swadzimiu zapraszają na targi zajęć pozaszkolnych, podczas których będzie można wybrać propozycje umożliwiające dzieciom rozwój zainteresowań.

W trakcie wydarzenia, które odbędzie się w sobotę 8 stycznia swoją ofertę zaprezentują Międzynarodowa Szkoła Giganci Programowania, Pracownia Warsztaty Nowa Tarnowo Podgórne, Matma po godzinach i Kre-atywni po godzinach, Akademia Piłkarska Reissa, Aikido Kids, Flipkids Akrobatyka, Pracownia Warsztaty Nowa Tarnowo Podgórne, Niewidzialna ulica, Key School oraz LeoLAB nauka przez zabawę.

Dzieci będą mogły wziąć udział w różnorodnych zajęciach i zabawach oraz pokazach, które pozwolą sprawdzić, czy wybrane zajęcia spełnią oczekiwania najmłodszych.

W Centrum Handlowym Auchan Komorniki będzie można dowiedzieć się, jak wyglądają zajęcia z programowania w Międzynarodowej Szkole „Giganci Programowania”. Podczas targów miłośnicy robotyki wezmą udział w warsztatach pt. „Mój robot” i za pomocą różnorodnych technik plastycznych stworzą własnego robota, a także przekonają się, jak działa robot Orobot. Dzieci poznają podstawy programowania w różnych językach, wprawią w ruch robota Genu Bot oraz zbudują układy elektryczne i dowiedzą się, jak można nimi sterować przy pomocy komputera Raspberry Pi. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy zajęć plastycznych, którzy będą mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych.

Natomiast na tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę ze sportem czekają minitreningi aikido i ćwiczenia akrobatyczne oraz pokaz skoków na ściance grupy wyczynowej K.S. Flipkids Akrobatyka Plewiska. Z kolei Akademia Piłkarska Reissa zaprosi dzieci do udziału w zabawach zręcznościowych i grach z piłką nożną.

Z kolei w Centrum Handlowym Auchan Swadzim wystawcy przygotowali stanowiska komputerowe, na których będzie można poznać różne języki programowania, m.in. Scratch, Minecraft, Roblox, a także zobaczyć, jak można wykorzystać banany i innych owoców do sterowania w grach komputerowych. Mali uczestnicy będą mogli również przetestować gry, które stworzyli uczestnicy zajęć komputerowych, organizowanych przez wystawców.

W sobotnie popołudnie będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych, artystycznych i kulinarnych, ciekawych eksperymentach naukowych, grach i zabawach piłką nożną a także spróbować sił w konkursie karaoke oraz poznać podstawowe kroki taneczne.

Dodatkowo rodzice wraz z dziećmi będą mieć okazję do spotkania i rozmowy z prowadzącymi zajęcia, co pozwoli na szybkie i wygodne poznanie ich oferty, podzielenie się wątpliwościami i dopytanie o szczegóły. Podczas imprezy będą losowane upominki oraz bony na zajęcia i bezpłatne kursy.

Targi zajęć pozalekcyjnych odbędą się 8 stycznia w Centrum Handlowym Auchan Komorniki oraz w Swadzimiu. W obu lokalizacjach targi odbędą się w godzinach od 12.00 do 17.00. Wstęp na wydarzenie i udział w zajęciach jest bezpłatny.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz