POZnań

Poznański Budżet Miejski – rozpoczęło się głosowanie!

Plac Wolnosci - budzet obywatelski  Foto: lepszyPOZNAN / TD

Do podziału w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego jest aż 18.000.000,00 złotych. Głosowanie nad zatwierdzonymi projektami właśnie się rozpoczęło i potrwa do 30 października.

Na karcie do głosowania znalazło się aż 47 projektów ogólnomiejskich oraz 113 z 13 rejonów, na które został podzielony Poznań. Na projekty ogólnomiejskie przeznaczono 6.000.000,00, a na rejonowe 12.000.000,00 złotych.

Zachęcamy do głosowania wszystkich poznaniaków – mówi Patryk Pawełczak z poznańskiego Urzędu Miasta – budżet obywatelski to doskonała sposobność, by w realny sposób wpłynąć nie tylko na wygląd swojego otoczenia, ale i całego miasta.

Głosować może każdy mieszkaniec Poznania i wcale nie trzeba być osobą pełnoletnią! Młodzież i dzieci również mogą oddać swój głos, choć w tym wypadku potrzebna będzie zgoda rodziców czy opiekunów.

Każdy może 2 głosy na projekty rejonowe oraz 1 na projekt ogólnomiejski. Głosować można w sposób tradycyjny, a więc wypełniając papierowy formularz i wrzucając go do urny. Na poznańskich osiedlach zostaną w tym celu otwarte specjalne punkty, w których spotkamy ankieterów, którzy w razie potrzeby pomogą w głosowaniu. Będą aż 42 takie punkty, które będą otwarte podczas weekendu 21-22 października od 10:00 do 18:00.

Przez cały czas trwania głosowania będzie można również oddać głos w Centrum Inicjatyw Senioralnych i Centrum Inicjatyw Rodzinnych, w godzinach ich otwarcia.

Najprościej jednak swoje głosy oddać poprzez stronę internetową. Warto przed głosowaniem dobrze się zastanowić, ponieważ głosowanie jest jednorazowe i nie ma możliwości ponownego zalogowania się. By przejść do głosowania on-line by poprzeć wybrane przez siebie projekty kliknij tutaj.

Najwięcej, bo aż 18 zatwierdzonych projektów dotyczy rejonu, który obejmuje Świerczewo, Wildę i Zielony Dębiec. Na drugim biegunie jest rejon obejmujący Głuszynę, Krzesiny, Pokrzywno, Garaszewo, Starołękę, Minikowo-Marlewo, Szczepankowo, Spławie i Krzesinki, gdzie są tylko 2 projekty, których dofinansowanie w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego można poprzeć.

Głosowanie kończy się w poniedziałek 30 października, a jego wyniki poznamy w listopadzie.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / TD, UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz