BizNews

Poznańska spółka na największych targach mobilnych

Rozwiązania Fibaro  Foto: facebook

Tegoroczna edycja największego na świecie wydarzenia branży technologii mobilnych Mobile World Congress w Barcelonie skupiała się na technologii 5G, która już wkrótce ma wprowadzić rewolucję w prędkości przesyłania danych w świecie mobilnym.

Technologia 5G już wkrótce zadebiutuje na światowych rynkach. Eksperci reprezentujący globalne korporacje technologiczne mówią, że to standard, który przede wszystkim przyspieszy przesyłanie danych oraz ustabilizuje jakość mobilnego połączenia internetowego.

W wydarzeniu po raz drugi udział wzięła poznańska firma Fibaro oferująca rozwiązania „inteligentnego domu”.

W przypadku smart home to szansa na bardziej zaawansowane możliwości zarządzania domem z dowolnego miejsca na świecie, przykładowo za pomocą aplikacji mobilnej. Chodzi przede wszystkim o szybszą reakcję urządzeń (nie większą niż 4ms), a także lepszej jakości obraz z zamontowanych w domu kamer i ich śledzenia za pomocą smartfonu. Standard 5G umożliwi także ustabilizowanie jakość połączenia.

W trakcie tegorocznej edycji MWC, poznańska spółka zaprezentowała także możliwości połączenia własnego sytemu z rozwiązaniami największych producentów IoT na świecie: Google, Amazon czy Apple.

Użyte w artykule zdjęcia: Fibar Group, facebook, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz