Pan też? Dlaczego dzisiaj wszyscy jadą do Puszczykówka? – pyta się lekko zdziwiona kasjerka na Dworcu Głównym, kiedy kupuję bilet. Tam odbywa się Kajakowa masa Krytyczna – odpowiadam i widzę zrozumienie kasjerki, dlaczego ten kierunek jest tak dziś oblegany. Na odchodne słyszę troskliwe pytanie – jak Was ten pociąg pomieści ?
Pomieścił, bez najmniejszego problemu. W całym pociągu widać było osoby zmierzające do Puszczykówka. Po czym można było ich poznać? Część, po tym, ze mieli przygotowane nietypowe nakrycia głowy. W tym roku organizatorzy przygotował konkurs na najlepsze przybranie głowy. A pozostali toczyli ożywioną dyskusję na temat pogody i zastanawiali się czy uda się suchą stopą dotrzeć do Poznania.
Na dworcu czekała na nas eskorta z Akademickiego Klubu Kajakowego – Panta Rej, która zaprowadziła wszystkich na przystań. Zaczęły się przygotowania: odprawa z opiekunem grupy, rozgrzewka i w końcu wodowanie.



![Glowna rzemioslo mapa [UMP] (6) Foto: UMP Glowna rzemioslo mapa [UMP] (6) Foto: UMP](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/02/67pwzs-313x168.jpg)


![Glowna trolejbus otwarcie 12.202.1930. [NAC IKC] Foto: NAC domena publiczna Glowna trolejbus otwarcie 12.202.1930. [NAC IKC] Foto: NAC domena publiczna](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2021/02/5hZnFc-313x168.jpg)
![Stary Rynek [Pałac Mielżyńskich] sklepy Foto: Foto Luna / MKZ Stary Rynek [Pałac Mielżyńskich] sklepy Foto: Foto Luna / MKZ](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2021/02/5Zuljz-313x168.jpg)










































Dodaj komentarz