POZnań

Poznaniacy porzucają samochody!

Wrak na Mostowej  Foto: Straż Miejska

Stare, nieużywane auta, nie tylko zajmują miejsca parkingowe, ale również niekorzystnie wpływają na środowisko i estetykę miasta. Strażnicy miejscy w ciągu roku usuwają blisko 500 wraków pojazdów!

Wrak na Mostowej Foto: Straż MiejskaObowiązkiem zarządcy lub administratora terenu jest zgłoszenie zaniedbanego, porzuconego przypomina Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Strażnicy starają się potem dotrzeć do jego właściciela i nakłonić go do przekazania pojazdu do stacji demontażu. W ten sposób nie angażuje służb miejskich do holowania i przechowywania samochodów na parkingach strzeżonych.

W ubiegłym roku w 383 przypadkach po interwencji strażników właściciele wraków sami przekazali je do demontażu, a w 119 przypadkach strażnicy zlecili ich odholowanie. Najwięcej, bo aż 160 wraków usunięto z terenu Piątkowa, 121 z terenu Grunwaldu i 91 z Wildy.

Piątkowo, to w zdecydowanej większości drogi wewnętrzne, które dopiero niedawno włączono do prawa o ruchu drogowym, co pozwoliło na uporządkowanie wielu parkingów i osiedlowych uliczek.

Gdzie najczęsciej poznaniacy porzucają samochody? Foto: Straż Miejska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz