POZnań

POZNAŃ – MIASTO MOCNO MONITOROWANE

kamera monitoring miejski  Foto: lepszyPOZNAN.pl/ag

kamera monitoring miejski Foto: lepszyPOZNAN.pl/ag3 osoby zatrzymane i 48 wystawionych mandatów, to efekt pracy kamer miejskiego monitoringu, które w ubiegłym tygodniu “wyłapały” 210 różnego rodzaju wydarzeń, które wymagały interwencji odpowiednich służb.

Najczęściej operatorzy śledzący życie miasta na monitorach zauważali osoby, które piły alkohol na ulicy czy w parku. Ich uwagę zwracali także kierowcy, którzy nieprzepisowo parkowali swoje samochody, czy osoby zakłócające spokój i porządek. Wśród najczęściej powtarzających się zdarzeń była także dewastacja mienia oraz rozwieszanie plakatów na urządzeniach infrastruktury miejskiej – informuje Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej. Szybka reakcja operatora monitoringu miejskiego pozwoliła między innymi na zatrzymanie przez Policję trzech mężczyzn, którzy pobili się na ul. Nowowiejskiego.

Udało się także złapać osoby, które nielegalnie rozklejały plakaty. W tym przypadku zostało wystawionych 8 mandatów, a jedną taką sprawę przekazano do sądu.

Strażnicy jednak nie tylko wystawiają mandaty i zakładają blokady na kołach samochodów. Na Wildzie patrol Straży Miejskiej udzielił pomocy przedmedycznej osobie leżącej na ulicy – informuje Przemysław Piwecki – do chorej wezwano karetkę pogotowia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz