Sport

Poznań Business Run 2016

Poznań Business Run 2016  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Poznań Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety 5 x 3,8km – organizowany na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Jest to także część Poland Business Run – ogólnopolskiej imprezy, która 4 września 2016, wystartowała jednocześnie w różnych miastach Polski. W poznaniu w biegu uczestniczyło 600 drużyn, co oznacza, że na starcie na poznańskiej Cytadeli spotkało się 3000 biegaczy. W tym biegu nie chodzi o wyniki sportowe, ale o pomoc innym. Niemniej warto zaznaczyć, że najszybsi na tej trasie należeli do zespołu MMKa, za nimi uplasowali się członkowie zespołu ENEA1, a brązowy medal zdobyła grupa Cybina Team 1. Gratulujemy wszystkim biegaczom, którzy ukończyli ten bieg.

Beneficjentami tej edycji są: Sławek Szepielak, który stracił nogę w wieku 12 lat z powodu choroby nowotworowej. Mimo przebytej chemioterapii, amputacja była konieczna. Teraz ma 27 lat, ZUS odmówił mu prawa do pobierania renty a proteza nie była wymieniana przez ostatnich 7 lat. Potrzebuje protezy ponieważ jego praca, mimo tego, iż za minimalną krajową pensje, wymaga od niego maksymalnego wysiłku; Łukasz Mamcarz – w 2009 roku podczas jazdy motocyklem uległ wypadkowi, w wyniku którego stracił lewą nogę. Po wypadku spędził 3 tygodnie na oddziale rehabilitacyjnym gdzie uczył się chodzić na nowo. Przez kolejne lata za rehabilitacje służył mu sport. Już po 4 miesiącach zdobył swój pierwszy medal na Halowych Mistrzostwach Polski, a po 8 miesiącach zadebiutował na arenie międzynarodowej w skoku w wzwyż, gdzie ustanawiał kolejne rekordy życiowe. W 2012 r ustanowił on obecny rekord Europy oraz zdobył brązowy medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie; Michał Żyliński – uległ wypadkowi, który na krótką chwilę powstrzymał jego pozytywną energię- podczas jazdy na snowboardzie doszło do upadku, który spowodował zerwanie rdzenia kręgowego. Michał potrzebuje pilnej rehabilitacji oraz zakupu specjalistycznego sprzętu, by mógł on wrócić do swego normalnego życia.

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz