Sport

Kobieca piłka: cenny punkt Polonii

UKS SMS Łódź II - Polonia Poznań  Foto: materiały prasowe

Polonia Poznań rozegrała 2 mecz o mistrzostwo 1 ligi. Przeciwnikiem był UKS SMS Łódź II.

Od początku wiadomym było, ze będzie to trudny mecz. Zawodniczki SMS są dobrze wyszkolone technicznie i taktycznie. To one przejęły inicjatywę, jednak groźniejsze były zawodniczki Polonii, które starały się wykorzystać błędy w obronie. Pierwsza okazja była w 5 minucie ale obrona Łodzi zatrzymała kontrę debiutującej w zespole Marty Kosiorek. W 8 minucie Dorota Czech przejęła niedokładne podanie a w sytuacji sam na sam z bramkarka dograła do Oli Tyl i było 0:1 dla Polonii. Radość Poznanianek nie trwała długo, po akcji środkiem boiska SMS wyrównał na 1:1. Do końca pierwszej polowy obraz gry się nie zmienił. W drugiej połowie to zawodniczki Polonii ruszyły z atakami a dobre okazje do strzelenia bramki niestety nie zostały wykorzystane. Jednak za każdym razem dobrze interweniowała bramkarka z Łodzi lub strzały były blokowane. Na trudnym terenie Polonia zdobyła jeden bardzo cenny punkt.

UKS SMS Łódź II – Polonia Poznań 1-1
Bramki : Tyl 8′ – Jedlińska II 16′

Skład: Dewicka – Liczbińska (Filipiak 73′) Czudzińska, Nowak.M, Grześkowiak (Nowak.R 60′) – Kościelna, Jacewicz, Marczak (Sikora 57′) Czech – Kosiorek, Tyl (Sawicka 83′).

Debiut w drużynie zaliczyła Marta Kosiorek i to w wyjściowym składzie. Natomiast poważnej kontuzji uszkodzenia więzadeł w stawie skokowym doznała Monika Marczak. Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia!!!

W kolejnej rundzie w Poznaniu na stadionie przy ulicy Harcerskiej 5 przeciwnikiem poznanianek będzie TKKF Stilon Gorzów Wlkp. Mecz rozpocznie się w niedzielę 11 września o godzinie 12:00.

Tekst: Alicja Zając

UKS SMS Łódź II - Polonia Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz