K U L T U R A

Poznaliśmy najlepsze okładki 2023 roku

"Something Indefinitely Good" Happy Pills  Foto: materiały prasowe

Podczas uroczystości w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru odbyło się wręczenie nagród laureatom dziesiątej edycji Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Główną nagrodę otrzymał Jakub Kamiński za okładkę płyty “Polonez” zespołu Lumpeks. Jury doceniło jego świeże podejście do tradycji w projektowaniu, wykorzystanie liter, barw, światła, faktur i kształtów, które stworzyły dynamiczną kompozycję pełną napięcia i rytmu.

Drugą nagrodę oraz wyróżnienie za edytorstwo otrzymał Mariusz Szypura za front albumu “Something Indefinitely Good” Happy Pills. Jury doceniło jego pop-artową narrację w wielu intrygujących odsłonach oraz oryginalny pomysł oddania słuchaczom decyzji o kształcie okładki ich egzemplarza.

Trzecią nagrodę oraz Nagrodę Specjalną za edytorstwo otrzymał Maciej “Animisiewasz” Grochot za wyrafinowaną prostotę, redukowanie form i środków oraz doskonałe wykorzystanie typografii. Jury wyróżniło także dwie inne prace tego samego autora – “Minus 30°C” Zimy Stulecia oraz “Kontonbili EP” Isaaca Birituro and The Rail Abandon – przyznając im wyróżnienia za edytorstwo.

Postanowiono również przyznać dodatkowe wyróżnienie za edytorstwo. Otrzymali je Alan Kępski i Monika Sadłos za okładkę “biorę wdech (hikikimori)” bryskiej, cenione za bajkową inscenizację utrzymaną w charakterystycznej dla naszych czasów estetyce nadmiaru.

W uznaniu pomysłodawcy konkursu, Rosława Szaybo, przyznano Nagrodę Specjalną im. Rosława Szaybo. Tym razem jej laureatem został DUBrowski za pomysłową kompozycję literniczą, podkreśloną światłocieniem i refleksami świetlnymi oraz dobrze kadrowany rysunek.

Wystawa najlepszych okładek będzie dostępna w Galerii Na Dziedzińcu Starego Browaru w Poznaniu do 31 lipca, od wtorku do niedzieli, w godzinach 12.00-20.00.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz