K U L T U R A

Koncert “Chopin nad Cybiną” – Imieniny Miasta Poznania i 10-lecie Bramy Poznania

Brama Pozania zaprasza na wykłady i koncerty  Foto: Łukasz Gdak

30 czerwca zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne „Chopin nad Cybiną” w amfiteatrze nad rzeką Cybiną. W ten sposób Brama Poznania włącza się w obchody Imienin Miasta Poznania, jednocześnie świętując swoje 10. urodziny.

W magicznej scenerii przyrody wystąpi Filip Michalak, młody pianista z Poznania. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Uniwersyteckiego Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod batutą dr. Mateusza MJ Sibilskiego.

W programie koncert fortepianowy Fryderyka Chopina f-moll Op.21 No.2. Kulminacją wieczoru będzie spektakularny performance prof. Piotra Tetlaka – „Płonący Fortepian”. Ten wyjątkowy obiekt artystyczny został stworzony w Roku Chopinowskim jako Światełko do nieba Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2010 roku.

Dbając o dziedzictwo miasta, chcemy, aby muzyka w otoczeniu Bramy Poznania łączyła i integrowała mieszkańców, szczególnie w dniach ich święta. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości Poznania na ten niezapomniany wieczór z muzyką jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów.

Data: 30 czerwca 2024 r., godz. 18:00, Miejsce: Brama Poznania, amfiteatr nad Cybiną

Użyte w artykule zdjęcia: Łukasz Gdak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz