K U L T U R A

Poznaj poetów od poniedziałku!

poznań poetów logo  Foto:

poznań poetów logoOrganizowany po raz 6. Festiwal Poznań Poetów to jedno z największych tego typu wydarzeń naukowo-literackich w Polsce. To możliwość zapoznania się z najbardziej wartościowymi zjawiskami we współczesnej poezji: od niesłusznie słabo rozpoznanych wydawnictw niszowych po spotkania z autorami wybitnymi i docenianymi.

Tegoroczna edycja rozpoczynająca się w poniedziałek 20 maja obejmuje m.in. konferencję poświęconą postaci poznaniaka Stanisława Barańczaka – poety i krytyka, którego twórczość miała wymierny, a jednocześnie niewystarczająco opisany wpływ na kształt współczesnej polskiej kultury.

Ponadto w programie panele dyskusyjne, spotkania z autorami, a także Ut Pictura Poesis – kino festiwalowe oraz koncerty: m.in. Pablopavo i Ludziki oraz Lecha Janerki.

W  wymiarze artystycznym festiwal z jednej strony stwarza unikatowe forum dla spotkania środowiska literackiego, z  drugiej  –  jest  realizacją  nowatorskiego  modelu  promocji  czytelnictwa, informuje Przygońska, rzecznik prasowy CK Zamek, który jest organizatorem przedsięwzięcia.

Poprzez  oryginalne połączenie klasycznych spotkań poetyckich z wykorzystaniem współczesnych technik dystrybucji treści (radio, tv, gra komputerowa, film) oraz interwencjami w tkankę miejską (instalacje artystyczne, gra miejska) wydarzenie trafia zarówno do sprofilowanego uczestnika kultury, jak i do osób, które na co dzień nie interesują się literaturą. Festiwal daje możliwość zapoznania się z najbardziej wartościowymi zjawiskami we współczesnej poezji.

Szczegóły w naszym kalendarium.

wiersze w chmurach. Poznań Poetów 2011

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz