K U L T U R A

Mietek Szcześniak – na moście

Mietek Szcześniak oraz Atom String Quartet - Blue Note - 12.05.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Marta Torebko

W niedzielny wieczór w klubie Blue Note odbył się piękny koncert – spotkanie “On the bridge” niesamowitych osobowości: Mietka Szcześniaka oraz Atom String Quartet w aranżacjach Krzysztofa Herdzina.

“Tyle chwil ucieka i żadna z nich nie wróci. Dziękujemy Wam za ten czas” – tymi słowami przywitał publiczność Mietek Szcześniak. Wraz z pierwszymi dźwiękami “Jesiennej zadumy” publiczność na dłuższą chwilę przeniosła się w inny świat – magiczny świat muzyki. Wokalista wraz z kwartetem smyczkowym Atom String Quartet w prezentowanych utworach stworzył klimat oscylujący pomiędzy delikatną i subtelną muzyką jazzową, a wykwintnymi dźwiękami muzyki klasycznej.

W jednym z utworów artysta podzielił słuchaczy na głosy. Cała sala wówczas stworzyła jeden “muzyczny organizm” widać było niesamowite zaangażowanie, chęć wspólnego tworzenia tego fantastycznego spektaklu.

Doskonali instrumentaliści, kapitalne aranżacje, muzykalność i przepiękny głoś Mietka sprawiały, że wszyscy z wielką uwagą i podziwem śledzili każdy moment występu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz