POZnań

Poszły konie! Dziś startuje Cavaliada

Cavaliada 2015 (12.12.2015)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Popisy mistrzów jeździectwa, rywalizacja sportowa oraz targi sprzętu jeździeckiego – dziś rozpoczyna się Cavaliada na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

CavaliadaZawody z cyklu Cavaliada Tour uznawane są za jedną z najważniejszych imprez jeździeckich w Europie zaliczaną do eliminacji Pucharu Świata. W Poznaniu, już 4 grudnia poznamy laureatów Grand Prix, będącej przepustką do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, w którym zawodnicy walczyć będą także o punkty do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

Na Cavaliadzie najważniejsze są skoki, ale sympatycy jeździectwa zobaczą także zawody w WKKW, ujeżdżaniu, woltyżerce, powożeniu zaprzęgami czterokonnymi i rywalizację w Cavaliadzie Future – mówi Szymon Tarant, dyrektor sportowy Cavaliady.

W skład targowego wydarzenia wchodzi także Cavaliada Future, czyli współzawodnictwo najmłodszych uczestników. To jedna z konkurencji bardzo lubianych przez publiczność. Inne popularne wśród widzów zawody to: Speed and Music, czyli prawdziwy wyścig z czasem w rytm najnowszych przebojów oraz Venus kontra Mars – rywalizacja amazonek z jeźdźcami.

Cavaliada Poznań 2016 to także targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich, aukcja koni wierzchowych, pokazy woltyżerki i wiele innych wydarzeń. Przekrój propozycji sprawia, że to impreza zarówno dla sportowców, znawców koni, amatorów jeździectwa, ale także rodzin z dziećmi.

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Rychter, © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz