Rokietnica

Posterunek Policji ponownie otwarty w Rokietnicy

Posterunek Policji ponownie otwarty w Rokietnicy  Foto: KWP w Poznaniu

Siedmiu policjantów będzie pracowało w otwartym ponownie posterunku Policji w Rokietnicy. Jego uroczyste otwarcie było także okazją do uhonorowania nastolatków, którzy ratowali rannych w wypadku autokaru.

Posterunek Policji w Rokietnicy, otwarty w środę (20.09) jest już siódmym przywróconym w Wielkopolsce od jesieni 2016 roku. Również i tutaj w remont budynku zaangażowali się także przedstawiciele samorządu wspierając tę inicjatywę finansowo. Symboliczny klucz do budynku kierownikowi posterunku st. asp. Tomaszowi Klonowskiemu przekazał dzisiaj obecny tutaj Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zarówno Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak jak również Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w swoich wystąpieniach podkreślali znaczenie procesu przywracania posterunków wskazując, że jest to przejaw troski o komfort życia i bezpieczeństwo obywateli, które jest jednym z podstawowych potrzeb każdego człowieka  – relacjonuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej Policji.

Gdy działał tutaj jeszcze Rewir Dzielnicowych Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym pracowało tutaj pięciu policjantów. Teraz, dzięki decyzji Komendanta Głównyego Policji o bezpieczeństwo mieszkańców gminy będzie dbało siedmiu funkcjonariuszy.

Otwarcie posterunku w Rokietnicy i obecność Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji było także okazją do uhonorowania laureatów akcji MSWiA Młody Bohater.

Wyjątkowe medale, będące dowodem odwagi i determinacji w ratowaniu ludzkiego życia trafiły do rąk Gabrieli Chojan oraz Jakuba Makowiaka, nastolatków, którzy pomogli poszkodowanym w wyniku wypadku autokaru – informuje Iwona Liszczyńska.

Do zdarzenia tego doszło w Lutomiu 7 czerwca. Medale wręczył osobiście Minister Mariusz Błaszczak. Jak stwierdził podczas tej uroczystości czuje dumę z postawy młodych ludzi. Pogratulował ich rodzicom takich efektów wychowania.

Użyte w artykule zdjęcia: KWP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz