Rokietnica

Koperty życia dla seniorów

koperta  Foto: sxc / Pedro Simao

Trwa cały czas akcja wydawania specjalnych kopert dla seniorów. Dzięki nim ratownicy otrzymają informacje, dzięki którym będą mogli odpowiednio działać. To nie jedyna inicjatywa skierowana do seniorów.

Koperty życia rozdawane są w Rokietnicy od początku wakacji. Wtedy właśnie pojawiły się tutaj zestawy zawierające kartę informacyjną wraz z kopertą oraz 2 naklejkami, które należy przykleić na lodówkę, gdzie zestaw będzie przechowywany oraz w widocznym miejscu przy wejściu do domu. Zasada jest bardzo prosta. Trzeba w specjalnie przygotowanych kopertach umieścić najważniejsze informacje o stanie zdrowia, a także o przyjmowanych lekach.

Podczas przyjazdu karetki, gdy na przykład osoba straci przytomność interweniujący ratownik dzięki zapisanym w kopercie informacjom będzie mógł odpowiednio zareagować. Koperty najczęściej umieszczane są w lodówkach czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

Zestawy zawierające tzw. kopertę życia można bezpłatnie otrzymać w Urzędzie Gminy Rokietnica, Ośrodku Pomocy Społecznej w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej, Bibliotece Gminnej oraz w Gminnym Ośrodku Kultury.

Przypominamy również, że na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Rokietnica powstała specjalna zakładka Sekcja Seniora – informują władze Gminy – pojawiać się w niej będą opisy różnych kampanii społecznych, projektów i akcji skierowanych do osób starszych.

Mogą się też zgłaszać wszyscy, którzy organizują różnorodne inicjatywy na rzecz aktywizacji środowiska seniorów. Można je przesyłać na adres: urzad@rokietnica.pl z dopiskiem SENIOR.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc / Pedro Simao, Koperta Życia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz