K U L T U R A

Posłuchaj – mówią wieki!

cykl muzealnych podcastów prezentujących bieżące wydarzenia w Muzeum  Foto: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

cykl muzealnych podcastów prezentujących bieżące wydarzenia w Muzeum Foto: Muzeum Archeologiczne w PoznaniuPoznańskie Muzeum Archeologiczne idzie z duchem czasu. Tym razem zachęca do wysłuchania audycji, a właściwie całego ich cyklu. Dzięki temu dowiemy się o bieżących wydarzeniach organizowanych w Muzeum. Pierwsza dotyczy najnowszej wystawy sztuki współczesnej Domy świątynne i nieme teksty.

Trwające około 15 minut audycje można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej Muzeum w pliku mp3 albo odsłuchać z pomocą zainstalowanego na stronie odtwarzacza, użytkowników kanałów RSS zapraszamy do subskrypcji – zachęca Szymon Zdziebłowski z Muzeum – gośćmi w pierwszej audycji są Marta Węglińska, studentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, autorka wystawy Domy świątynne i nieme teksty, którą można oglądać do 3 marca, oraz dr Krzysztof Łukomski, również z UAP, słuchacz ma okazję w ten sposób zostać oprowadzonym po ekspozycji przez jej twórców nawet w zaciszu domu.

W kolejnych audycjach Muzeum planuje rozmowy z kuratorami kolejnych wystaw czasowych, inicjatorami badań, projektów naukowych i autorami książek. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do lepszej promocji działań pracowników Muzeum Archeologicznego w Poznaniu – dodaje Szymon Zdziebłowski.

Plik audio audycji można pobrać ze strony, by wysłuchać ich na swoim odtwarzaczu w dowolnym momencie i miejscu. Wystarczy tylko kliknąć tutaj i zaglądać na stronę regularnie by wybrać interesującą was audycję.

Jesteśmy otwarci na propozycje tematów kolejnych audycji – podkreśla Szymon Zdziebłowski. Jeśli macie zatem pomysł, który Muzeum mogłoby zrealizować napiszcie maila – promocja@muzarp.poznan.pl.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz