Antoninek

Porządki na zapomnianym cmentarzu

Porządki na zapomnianym cmentarzu  Foto: Gimnazjum 22 w Poznaniu

W ten weekend, zgodnie z nasz tradycją, odwiedzamy groby naszych bliskich. Nie zapominamy także o tych, którzy oddali życie walcząc w Powstaniu Wielkopolskim, podczas II Wojny Światowej czy trudnych czasach powojennych. Stąd tyle zniczy między innymi na Cytadeli czy Cmentarzu Zasłużonych.

Jest w Poznaniu cmentarz, o którym wie niewiele osób. Nawet niektórzy okoliczni mieszkańcy nie wiedzą gdzie znajduje się cmentarz na Zielińcu, a warto tutaj zajrzeć. Teraz będzie można zapalić znicz na jednym z grobów, które zarasta czasami bluszcz, ale zajrzeć warto tutaj nie tylko w tym czasie. To przecież część historii Poznania. Historii mało znane.

Od kilku lat przed Świętem Zmarłych teren tego starego cmentarza przy ulicy ulicy Leśnej na Zielińcu dbają uczniowie gimnazjum z Antoninka. Tak było również i w tym roku.

Tradycją stało się już, że uczniowie Gimnazjum nr 22 odwiedzają w tym okresie zapomniany cmentarz -wyjaśnia  Anna Śliwińska, wychowawczyni klasy – w piękny październikowy dzień już po raz kolejny uczniowie klasy 3a porządkowali groby, zapalali znicze i w zadumie pochylali się nad grobami pierwszych mieszkańców Antoninka.

Być może w przyszłym roku do akcji przyłączą się również mieszkańcy Antoninka i Zielińca?

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz